Dvě nejlepší ofenzivy ligy proti sobě, do Znojma míří Salzburg

ČT 18. 12. 2014
Po dvou týdnech je tu opět domácí zápas! Na jih Moravy přijede první tým tabulky Salzburg, jenž v si bude chtít spravit chuť po prohře s Linzem. Vůbec poprvé bude celý zápas vysílán v celostátní televizi. Na led také spadne sprcha plyšáků pro děti z Dětského centra. Buďte u toho! Zápas začíná v pátek v 18:30.
» Hvězda soupeře
Asistent kapitána rakouské reprezentace, obránce, který vstřelil gól na olympijských hrách. Tahoun defenzivy Red Bullu Matthias Trattnig je v Salzburgu stálicí.

Rudí býci v posledních pěti zápasech tápou. Sice získali pět bodů, ale oproti suverennímu zbytku sezony to není velký úspěch. V posledním zápase padl Salzburg před zraky domácích fanoušků s Linzem 2:4, když postupně dvakrát vedl, ale pak nechal soupeře třikrát skórovat. V sestavě hostů bude jistě chybět obránce Brian Fahey. Návrat do sestavy bude naopak slavit brankář Luka Gračnar, který se uzdravil z vleklého zranění. Spolu s tím opuští tým Red Bullu Niko Hovinen, jemuž skončil try-out.

Orli se již se svým pátečním soupeřem v této sezoně dvakrát střetli. Pokaždé se radoval hostující tým, nejdříve Orli ještě v září podlehli doma Salzburgu 1:3, v říjnu jej venku porazili 5:4. I tak ale býci vedou tabulku venkovních zápasů, kde ve třinácti zápasech nebodovali jen třikrát.

Znojmo v posledních třech utkáních získalo pouze bod, který vydolovalo proti Lublani po nájezdech. O minulém víkendu byli znojemští hokejisté na tripu Dornbirn – Innsbruck, tam ale vstřelili jen jeden gól. I tak ale proti Salzburgu budou pomýšlet na výhru, proti tomuto soupeři se jim dlouhodobě daří. Dobré zprávy přicházejí ze znojemské marodky. Jan Lattner již trénuje a příští týden by se již mohl podívat do zápasu. Také Martin Bača trénuje, jeho start proti Salzburgu je však nejistý. Mimo hru i nadále zůstává Pavel Rosa.

Orli v televizi

Poprvé od vstupu do EBEL budou Orli hrát před zraky českých televizních diváků. Přímý přenos z utkání provede stanice SPORT 5 s komentářem Radka Macháčka a Martina Procházky. Přenos začíná v 18:25.

Plyšáková sprcha

Akci s názvem Plyšová sprcha připravila Green Way Ecompany společně s klubem Orli Znojmo. Jedná se o charitativní sbírku, při které se po první třetině nahází dary na ledovou plochu. Všechny plyšové medvídky i další hračky následně posbíráme a předáme jako dárek do Dětského centra Znojmo.

Přijdete na stadion bez plyšáka? Nezoufejte! Ve stánku u pódia s roztleskávačkami si jej budete moci zakoupit za 20,- Kč. Zároveň zde bude umístěna kasička, do níž můžete vhodit příspěvek, jenž bude po dohodě s organizacemi použit na nákup potřebných věcí pro děti, a nebo předán jako dárkový šek.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
18 10 2 1 5 60:54

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 5. 1.
body 31 40
aktuální forma Znojmo - Lublaň 2:3sn
Dornbirn - Znojmo 5:1
Innsbruck - Znojmo 2:0
Salzburg - Linz 2:4
Innsbruck - Salzburg 1:2p
Salzburg - Fehérvár 6:3
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 30 bodů (11 + 19) Thomas Raffl, 32 bodů (18 + 14)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 19 bodů (5 + 14) Troy Milam, 19 bodů (5 + 14)
brankáři Chris Holt (88,89 %) Bernd Brückler (90,54 %)
využití přesilovek 28,47 % 27,12 %
úspěšnost oslabení 75,00 % 90,48 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #23 Stefan Siegel, #9 Shane Warshaw
Čároví rozhodčí: #94 Christian Kaspar, #? Elias Seewald

Sestavy z posledních zápasů

Holt (Nechvátal) – Bořuta, Klimíček, Pavlikovský, Nemčík, Grof, Štach, Jass – Beroun, Šeda, Číp – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Bartoš, Abdul – Novák, Fiala, Rehuš – Špaček.
Hovinen (Brückler) - Trattnig, Heinrich, Pallestrang, Kutlák, Milam, Pöck - Latusa, Komarek, Raffl - Sterling, Duncan, Hughes - Welser, Walter, Beach - Cijan, Brücker, Rauchenwald.