Druhým extraligovým soupeřem letošní přípravy bude Plzeň

ÚT 19. 8. 2008
<em>Znojmo</em> - Poté, co se znojemští hokejisté vrátili ze svého účinkovaní na Slovensku, se musí opět soustředit na Tipsport Cup, kde vyzvou na domácí půdě Plzeň. Západočeči jsou pro Orly teprve druhým extraligovým klubem, se kterým se letos v přípravě střetnou. Domácí mají k vítězství ve skupině blíže a od svého soupeře je dělí tři body. Naopak pokud si chce Lasselsberger zachovat naději na postup, musí ve Znojmě bezpodmínečně zvítězit. Úterní zápas začíná od 17:30 v Hostan aréně.

Pro Orly bude utkání důležité z pohledu účasti v semifinále Tipsport Cupu. Případnou výhrou by se velmi přiblížili postupu do závěrečné fáze turnaje. Znojmo má na kontě dva zápasy, ve kterých plně bodovalo a kromě duelu s Plzní je čeká již poslední klání proti Slavii Praha.

Modrobílí mají v letošní přípravě odehráno pět zápasů, ze kterých vyšli třikrát jako vítězové (6:2 s Berounem, 5:2 proti Vrchlabí a 5:3 v Karlových Varech) a dvakrát se museli před svým soupeřem sklonit. Obě porážky zaznamenali proti pražským "S", když podlehli 2:4 na Slavii a 0:4 doma se Spartou.

Plzeňské hokejisty převzal před letošní sezónou nový trenér a není to nikdo jiný než loňský asistent Znojma Pavel Hynek. Exznojemský kouč se může spolehnout na několik kvalitních hráčů, mezi které patří zejména navrátilec z NHL Martin Straka, útočník Tomáš Vlasák, loňský vítěz klubového bodování Michal Důras, jenž si za dvacet branek a sedmnáct přihrávek připsal 37 bodů a také znojemským fanouškům dobře známý Václav Benák, jehož 24 bodů (7+17) znamenalo první místo v bodování ligových obránců. Jedničkou v bráně západočeského mužstva je zkušený Roman Málek. Benák a Hynek však nejsou jediní muži, jenž okusili znojemský hokej, v týmu jsou také Martin Altrichter, Martin Čakajík a David Ludvík.

Do minulé sezóny vstupovala Plzeň s velkými ambicemi, ovšem svým 9. místem v základní části a vyřazením v předkole play off Kladnem je příliš nenaplnila. Plzeňská soupiska je však znovu velmi kvalitní a Lasselsberger bude jistě chtít svou loňskou pozici vylepšit a promluvit do nervydrásajících soubojů v play off.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Tesařík, Švrček, Chvátal, Rýgl, Kotaška, Mrázek, Štach, Mojžíš - Erat, Bartek, Selingr - Růžička, Čachotský, Haman - Demel, Procházka, Svoboda - Beroun, Kucharczyk

HC LASSELSBERGER PLZEŇ: Málek - Benák, Pácal, Čakajík, Hudec, Cartelli, Redlihs, Dobrovolný, Štich - Fabuš, Straka, Vlasák - Dvořák, Šindel, Laš - Adamský, Kracík, Matějovský - Kubalík, Vampola, Kubica