Doplatili jsme na individuální chyby, litoval po vyrovnaném duelu Milan Kastner

Aktuální zprávy
NE 24. 1. 2010
<em>Znojmo</em> - Kdo v sobotu nezavítal do Hostan arény na zápas Orlů s jasně vedoucím celkem první hokejové ligy z Ústí nad Labem, mohl zcela určitě litovat. K vidění byl atraktivní, rychlý a útočný hokej plný zvratů, o čemž nejlépe svědčí deset vstřelených gólů. Domácí mužstvo nakonec z utkání vyšlo bodově naprázdno, přestože dokázalo stáhnout dvougólový náskok soupeře a na začátku poslední dvacetiminutovky vyrovnat na 4:4. „Je pozitivní, že za nepříznivého stavu jsme se dokázali zvednout,“ kvitoval znojemský asistent trenéra Milan Kastner.

Možná vůbec nejlepší hokejové představení, které bylo v letošní sezóně na ledě Hostan arény k vidění, odstartovalo bleskově a ex-reprezentační brankář Dušan Salfický v kleci Lvů lovil v 7. minutě puk ze své sítě už podruhé. Podobně efektivní ale byli v útoku i jeho spoluhráči, a tak možná právě oba brankáři byli z průběhu střetnutí poněkud nešťastní.

Klíčové chvíle duelu přišly v polovině třetí třetiny, kdy po vyrovnávací brance Václava Meidla měli Orli nad svým soupeřem psychickou výhodu a vytvořili si tlak, jehož vyvrcholením byla velká příležitost Hradeckého a dorážejícího Berouna. Ta ale zůstala nevyužita a zhruba o minutu později zasadil domácím z protiútoku tvrdou a rozhodující ránu ukázkovou střelou přes obránce Martin Šagát. „Při pohledu na tabulku je jasné, že Ústí je někde jinde než ostatní mužstva, jejich síla je jasně vidět,“ vysekl soupeři poklonu Milan Kastner.

foto
⇒  Mladý Jakub Svoboda dělal ústecké obraně velké problémy

S favoritem a vedoucím celkem soutěže jste byli blízko bodovému zisku. Jak dnešní zápas hodnotíte?
Myslím, že s velice kvalitním protivníkem jsme dnes odehráli vyrovnané utkání, ovšem doplatili jsme na individuální chyby, po kterých jsme vlastně inkasovali dva góly. Pokud bychom se jich vyvarovali, mohlo se utkání odvíjet jinak. S takovým soupeřem je potom těžké vyhrát. Na druhou stranu je pozitivní, že za stavu 2:4 jsme dokázali zápas srovnat, ale bohužel se znovu stala stejná chyba, nepokrytý hráč prošel středním pásmem a utkání rozhodl.

Jaký dojem ve vás zanechal dnešní výkon Ústí nad Labem? Dá se s nimi uspět?
Mají kvalitní a široký kádr, jejich síla je jasně vidět. Ale jak jsem říkal, my jsme s nimi dnes hráli vyrovnaný zápas, který bohužel rozhodly individuální chyby. Je vidět, že s těmito soupeři je obtížné hrát otevřený hokej, spíš je potřeba důsledně bránit střední pásmo, jednoduše se dostávat z obranné třetiny a snažit se z jejich chyb těžit. Takže je to znovu ponaučení do další fáze, pokud bychom s nimi měli třeba ještě v play off hrát, nemůžeme utkání otevřít jako rovnocenní partneři.

V minulém domácím zápase s Jihlavou se vám vůbec nedařily přesilové hry, pozoroval jste dnes zlepšení?
Přesilovky ve druhé polovině utkání byly bohužel další negativní věcí tohoto utkání. Chtěli jsme se znovu naprosto nesmyslně prosazovat individuálně, a to nemělo žádný efekt.

Výkony týmu v minulých zápasech s Jihlavou a Olomoucí byly jako den a noc, kam byste zařadil ten dnešní v utkání s Ústím?
I z pohledu na tabulku je vidět, že Ústí je někde jinde než ostatní mužstva, takže to nejde moc porovnávat. O Jihlavě toho už bylo řečeno dost, to byl nepovedený zápas a podobně to vypadalo i v Olomouci. Domácí se snažili hrát hodně otevřené utkání, což už se dnes v hokeji nevyplácí, my jejich chyby trestali z rychlých brejků, a proto byl výsledek nakonec tak výrazný.

Oproti první polovině sezóny nyní v zápasech nasazujete čtyři útočné formace. Jste s touto volbou spokojeni?
Tak zrovna dnes čtvrtá pětka dostala tři góly, takže by to mohlo vyznít tak, že se nám to nevyplácí... (smích) Ale s takovým soupeřem, který hraje ve vysokém nasazení, je samozřejmě potřeba síly rozložit na více hráčů.