Do příští sezóny EBEL se přihlásilo všech 12 klubů a Medveščak Záhřeb

16.1.2017 | Lukáš Peroutka, Tisková zpráva EBEL

Všech dvanáct stávajících účastníků Erste Bank Eishockey Ligy podalo do nedělní uzávěrky přihlášku do dalšího ročníku. Spolu s nimi se přihlásil i Medveščak Záhřeb, který v lize dříve hrával a aktuálně působí v KHL.

Kromě přihlášky museli všichni účastníci splnit také podmínky stanovené vedením soutěže. Pro sezónu 2017/18 je splnilo všech dvanáct současných klubů a spolu s nimi KHL Medveščak Záhřeb, který tak položil základ možnému návratu. Chorvatský velkoklub již v EBEL působil a v ročníku 2011/12 dokonce hrál proti Orlům čtvrtfinálovou sérii.

V létě 2013 Medveščak, pyšnící se velmi silným diváckým i ekonomickým zázemím, odešel do KHL, kde letos působí čtvrtou sezónu. Jeho mládežnické celky nadále hrají ve strukturách EBEL. V sezóně 2012/13, kdy naposledy v lize působil, dosáhl obdivuhodného průměru 7922 diváků na zápas.

V příštích týdnech provede liga ekonomický audit všech celků. Finální počet účastníků pro příští sezónu by měl být znám nejpozději na konci února.

Co jsme psali před lety

18.10. jste si mohli přečíst: