Do Znojma míří další soupeř z Vysočiny

ÚT 11. 1. 2011
<em>Znojmo</em> - Celkem dva zápasy se soupeři z Vysočiny mají Orli na programu tento týden. První s jihlavskou Duklou mají již úspěšně za sebou. Druhý s Rebely z Havlíčkova Brodu je teprve čeká. Tým ze sedmého místa prvoligové tabulky odehrál v pondělí úspěšný duel v Berouně, na který bude chtít dozajista navázat. Jak dopadne středeční zápas a zda se Znojmo posune na pátou příčku, můžete sledovat od 17:30 v Hostan aréně.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Po prosincové mizérii se zdá, že Rebelům konečně svítá na lepší časy. Z posledních pěti duelů vyšli třikrát jako vítězové a nyní se sluní na sedmé příčce tabulky. Dvě prohry mají na svědomí ústečtí Lvi a olomoucká Mora. S prvním jmenovaným soupeřem prohrál Brod koncem prosince 2:4 poté, co po celou dobu utkání držel se Severočechy krok. Podruhé pak na domácím ledě v samostatných nájezdech podlehl Olomouci 1:2.

Poslední zápas starého roku dotáhli Havlíčkobrodští do vítězného konce, když v dech beroucí bitvě porazili svého odvěkého rivala Duklu Jihlava 5:3. I vstup do nového roku se vydařil. Na ledě Hradce se svěřencům trenéra Nováka podařilo nejdříve stav utkání srovnat a následně v nastaveném čase otočit ve svůj prospěch. Výhru 5:4 zařídil především Miroslav Třetina, jenž se blýskl hattrickem. Zatím poslední utkání sehráli na ledě berounských Medvědů, kterým nasázeli šest branek a odvezli si do Kotliny zasloužené tři body. Hattrickem Rebelům k výhře pomohl Ladislav Rytnauer, který konečně po dlouhé době ukončil své gólové trápení.

Marian Morava hájil minulý rok barvy Znojma

Podíváme-li se, jak si vedou jednotlivci, zjistíme, že o první místo v kanadském bodování se dělí útočníci Vojtěch Němec (13 + 26) a nejlepší kanonýr týmu Miroslav Třetina (18 + 21), kteří nasbírali úctyhodných 39 bodů. Ze zadáků si nejlépe vede Marian Morava, jenž ve čtyřiatřiceti duelech nashromáždil 17 kanadských bodů. Na záda mu dýchá teprve devatenáctiletý Petr Šenkeřík, který stihl za 21 startů nastřádat 13 kanadských bodů za šest branek a sedm asistencí.

Do základního kádru se prosadili i nově příchozí. Martin Zábranský, který v minulé sezóně hájil barvy olomoucké Mory a v letošním ročníku svému novému týmu nechyběl jediné utkání, má na svém kontě tři branky a osm asistencí. A zejména v posledním duelu na ledě Medvědů byla jeho formace hodně vidět.

Branku Rebelů hájí Jaroslav Suchan, jenž do Brodu přišel v sezóně 09/10 z extraligové Slavie, od té doby obléká havlíčkobrodské barvy. V současné sezóně bránil jejich svatyni celkem devětadvacetkrát a z 967 střel, které na něj mířily, nestačil pouze na 86 z nich. Jeho parťákem pro letošní sezónu je Stanislav Neruda, jehož úspěšnost v deseti odchytaných zápasech je 90%.

S havlíčkobrodskými Rebely se Orli v letošní sezóně střetli jen dvakrát a jejich vzájemná bilance je 1:1, tedy jedna výhra a jedna prohra. Nejprve znojemští nastoupili proti Brodu na vlastním ledě, kde nakonec prohráli 3:4. Druhý zápas mají hráči jistě ještě v paměti. Pár dní před Vánocemi vyloupilo Znojmo havlíčkobrodskou Kotlinu, když si gólem Štacha v poslední minutě prodloužení pojistilo 8. příčku.

Z kabiny Orlů

Orli si posledními dvěma duely napravili pošramocenou reputaci, kterou si vysloužili v prvním zápase nového roku na ledě Ústeckých Lvů. Nejprve doma po vyrovnaném výkonu v samostatných nájezdech udolali Beroun 7:6, v pondělním zápase podali velmi zodpovědný výkon proti jihlavské Dukle a navýšili tak svůj náskok před osmým Berounem o čtyři body. Hráčem, který byl v posledním zápase nejvíce vidět, není nikdo jiný než Vladimír Říha. Tento neúnavný kanonýr má na svém kontě již 26 kanadských bodů za 14 vstřelených branek a 12 asistencí, čímž se také stává nejproduktivnějším znojemským hráčem. Další přírůstek na své konto zaznamenal mladíček Jan Trojan, který v duelu s Duklou Řehoře jedenkrát pokořil.

Znojemský dres znovu na chvíli oblékli také útočníci Radek Haman, Karel Plášek a Jakub Orsava, již zaskočili za nemocné hráče a trenéru Soudkovi ulehčili nelehkou situaci při sestavování formací. Mimo hru však stále zůstávají Rangl, Hradecký, Havlík a Podešva, které budou muset opět nahradit znojemští junioři.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Petr Přikryl (Brodek u Prostějova)
Čároví: Jiří Jureček (Ostrava), Pavel Rychlý (Opava)

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Přikryl - David, Kolafa, Novák, Štach, Pláněk, Klimeš - Trojan, Haman, Plášek, Beroun, Říha, A. Staněk, Rachůnek, Vyletelka, Orsava, Lattner.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan - Morava, Krejčík, A. Jelínek, Vošmik, Soldán, Pavlík, Zítka, Šenkeřík - Meidl, Voj. Němec, Endál - Holec, Knotek, Rytnauer - Fiedler, Zábranský, Zohorna - Sedlák, Stromko.

Další zápasy 36. kola

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Olomouc