Do Znojma míří bodůchtiví Buldoci

ČT 15. 11. 2012
<em>Znojmo</em> - Znojemský hokejový svatostánek poprvé přivítá nováčka z Dornbirnu, který touží ukončit sérii smolných zápasů a chce konečně bodovat. Buldoci mají Jihomoravanům co oplácet, v prvním vzájemném utkání od nich na domácím ledě inkasovali „bůra“, a tak chystají podobnou potupu i pro Orly. Podaří se Dornbirnu odplata nebo Znojmo naváže na předchozí úspěchy a připíše si čtvrtý vítězný duel v řadě? Utkání začíná v 19:15 hod., přijďte podpořit své favority!

Představení soupeře

Letošní ročník EBEL je téměř ve své polovině a nováček z Dornbirnu stále čeká na paní štěstěnu. Buldoci dokázali své soupeře přehrát jen v šesti duelech, a tak není divu, že ve dvaceti kolech nasbírali pouhých třináct bodů a patří jim předposlední místo ligové tabulky. Svěřenci kanadského trenéra MacQueena za sebou mají dlouhou sérii nepovedených zápasů, nebodovali již v pěti utkáních za sebou.

Před reprezentační přestávkou, stejně jako Znojmo, nastoupil Dornbirn ke třem utkáním na ledě soupeře. Ve všech případech se však radoval domácí tým. V Klagenfurtu nezvládli hráči závěr utkání (2:4) a v chorvatském Záhřebu naopak začátek (2:5). Ve stejném duchu pokračoval i zápas s maďarskými Ďábli, po čtyřiceti minutách vedli domácí o dva góly, hosté sice zabrali a v posledních deseti minutách vstřelil dvě branky, na výhru to ale nestačilo (2:3).

Tuto krizi chtěli Buldoci překonat po reprezentační pauze, když se postavili proti Černým křídlům z Lince. Po první třetině, kdy byli Linci vyrovnaným soupeřem, ale propadli ve druhé dvacetiminutovce a před domácím publikem znovu podlehli 3:5.

„Poslední prohry byly vždy těsné, neustále nám chybí jen nějaká drobnost, pracujeme na tom. Do Znojma jedeme vyhrát,“ říká trenér gólmanů Christian Cseh. „Tým v každé hře ukazuje 100% nasazení a morálku, pokud zůstaneme koncentrovaní a neuděláme chyby, můžeme z Česka odjíždět s body.“

Ačkoli by se mohlo zdát, že s takovými týmovými výsledky dornbirnské hráče v tabulkách ligové produktivity najdeme na posledních místech, opak je pravdou. Luciano Aquino je s pětadvaceti body (6 + 19) šestým nejproduktivnějším mužem soutěže. Jméno tohoto kanadského útočníka najdeme také v tabulce nejlepších nahrávačů, kde obsadil místo druhé. Vedle Aquina najdeme na horních příčkách ještě kapitána Buldoků Daniela Boise (CAN) šestého nejtrestanějšího hráče ligy (54 TM).

Dornbirn táhnou především kanadští hráči, vedle Aquina a Boise je to také Andrew Kozek (12 + 6), Robert MacMillan (6 + 10) a obránce Michael Henrich (6 + 10). Jasnou brankářskou jedničkou je Patrick DesRochers (CAN), který se mezi tyče postavil ve všech dvaceti zápasech. Úspěšnost jeho zákroků se pohybuje kolem 90% a v průměru pustí čtyři góly za zápas.

Z kabiny Orlů

Znojmo se neustále drží v první polovině tabulky, s pětadvaceti získanými body okupuje čtvrtou příčku. Ve středečním duelu si poradilo s ambiciózním účastníkem loňského finále, Klagenfurtem, když si v první třetině zásluhou Jarůška a Bickella zajistilo dvoubrankové vedení, domácí naopak našli na Kacetla recept až čtyři minuty před závěrečnou sirénou a to už bylo pozdě (2:1).

Svěřenci trenéra Stloukala mají jasné instrukce, které poctivě dodržují. A v čem ještě vězí úspěch Orlů? „V posledních týdnech a měsících jsme se více scelili jako tým, bojujeme za sebe navzájem. Naše defensivní hra a gólman Ondřej Kacetl jsou výborní, jednoduše teď máme tah,“ usmívá se Burke Henry.

foto
Ondřej Kacetl stojí za úspěchy Znojma

Orli se s Buldoky utkali zatím jen jednou, začátkem října odcestovali do okresního městečka na řece Dornbirner Ach a po divoké závěrečné třetině, v níž Dornbirn stáhl náskok hostů (5:1) na rozdíl jediné branky, si nakonec na jih Moravy odvezli plný počet bodů (5:4). „Bylo to o chlup, už se to nesmí opakovat. Budeme hrát tvrdě a jednoduše dodržovat náš systém až do konce zápasu, soupeře nebudeme podceňovat. A pak budeme slavit čtvrté vítězství v řadě,“ věří Henry.

Produktivitu Orlů i nadále vede Richard Jarůšek(14 + 10), který rovněž zůstává nejlepším střelcem EBEL. Na druhém místě je s patnácti body kanadská posila Bryan Bickell (4 +11) a o třetí místo se dělí znojemská legenda Peter Pucher (8 + 6) a Kim Strömberg (5 + 9). Brankářská jednička, Ondřej Kacetl, je s úspěšností 92,1% a 2,9 obdržených gólů za zápas osmým nejlepším maskovaným mužem soutěže.