Derby před televizními kamerami! Do Znojma míří Vídeň

SO 17. 1. 2015
Po úspěšném pátečním vystoupení proti Innsbrucku čeká na Orly druhý víkendový domácí duel. Soupeř bude o poznání těžší. UPC Vienna Capitals dorazí do Znojma s vizitkou nejlépe bránícího týmu ligy i se stovkami fanoušků v zádech. Atraktivní duel v přímém přenosu SPORT 5 startuje v 17:30!
» Hvězda soupeře
Čtyřiadvacetiletý Kanaďan Kris Foucault je nejproduktivnějším útočníkem Vídně v letošní sezóně (17 + 21), i díky své urostlé postavě, která dělá obranám velké problémy

Vídeň na začátku sezóny dlouho vedla tabulku EBEL, ale v listopadu na ni sedla velká krize, kterou odstartovali 14. listopadu svým vítězstvím 4:1 v rakouském hlavním městě právě Orli. Capitals následně prohráli 10 z příštích 12 utkání a klesli až na hranici první šestky. Nyní jsou ale zpět ve své obvyklé formě a z třetí pozice jistě kráčejí za přímým postupem do play-off.

Znojmo navíc nemá Vídeň příliš v lásce, obzvlášť doma se na tohoto protivníka nedaří. Za tři a půl sezóny Orli před svými fanoušky pokořili tohoto soupeře jen jednou, a to loni v listopadu poměrem 4:0. V prvním kole letošní sezóny na Vinobraní odjížděli Capitals zpět do Rakouska s vítězstvím 3:2. Bodový zisk v neděli zajistí Vídni definitivně pozici v první šestce a jistotu vyřazovacích bojů. "Chceme skončit na nejlepší možné pozici a získat pro nadstavbové kolo bonusové body. Každý z nich může být důležitý," nechal se slyšet hlavní kouč Tom Pokel.

Orli se nachází uprostřed lítého boje o elitní šestku. Významně jim pomohla jejich páteční výhra nad Innsbruckem a bodové ztráty nejbližších soupeřů - Bolzana a Fehérváru. Doma Znojmo uspělo v posledních pěti zápasech v řadě a doufá v bodový zisk také proti favorizovaným Capitals. "Je to derby, to nemá jasného favorita. Očekáváme bouřlivou atmosféru a věříme, že nám fanoušci pomohou k úspěchu," burcuje před utkáním trenér Orlů Jiří Režnar.

Ten bude kromě dlouhodobě zraněného Pavla Rosy pravděpodobně postrádat také nemocné obránce Marise Jasse a Martina Baču. Vídni chybí hned čtveřice hráčů: Adam Naglich, Philippe Lakos, Nikolaus Hartl a Dominic Hackl.

Vstupenky na utkání jsou v předprodeji k dostání v prodejní síti Ticketportal. Pokladny stadionu se otevřou výjimečně již tři hodiny před utkáním. Loňské lednové derby nalákalo do ochozů Zimního stadionu města Znojma více jak 4000 diváků. Další informace k bezpečnostním a organizačním opatřením najdete zde.

Partner utkání

Hotel Savannah

Hlavním sponzorem utkání je čtyřhvězdičkový hotel Savannah deluxe. Ten se nachází na hraničním přechodu Hatě a svým hostům nabízí nejen komfortní ubytování, ale také nejmodernější vysokokapacitní kongresové centrum, bohatou gastronomii, wellness centrum, a to vše za přijatelné ceny. Přijďte se podívat do hotelu Savannah a využijte vstup do wellness centra na celý den, kde je vám k dispozici plavecký bazén, parní lázeň, sauna nebo fitness centrum.

Hotel Savannah vložil do přestávkové soutěže během nedělního utkání dvě permanentky do hotelového wellness centra.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
24 5 13 1 5 61:92

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo UPC Vienna Capitals
pozice v tabulce 5. 3.
body 44 49
aktuální forma Znojmo – Innsbruck 3:0
Salzburg – Znojmo 5:2
Znojmo – Bolzano 4:3
Bolzano – Vídeň 1:3
Lublaň – Vídeň 2:4
Vídeň – Linz 4:5sn
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 36 bodů (13 + 23) Kris Foucault, 38 bodů (17 + 21)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 27 bodů (6 + 21) Jamie Fraser, 27 bodů (6 + 21)
brankář Chris Holt (90,63 %) Matt Zaba (92,09 %)
využití přesilovek 26,26 % 23,13 %
úspěšnost oslabení 79,27 % 79,19 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #2 Igor Dremelj, #22 Manuel Nikolić
Čároví rozhodčí: #90 Alexander Dreier, #69 Timo Ettlmayr

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Klimíček, Bořuta, Pavlikovský, Nemčík, Grof, Štach, Sova, Lattner – Beroun, Šeda, Číp – Šedivý, Pucher, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Novák, Fiala, Abdul.
Zaba – Iberer, Carson, Fraser, Peter, Klimbacher, Kotinsky – Ferland, MacArthur, Foucault – Nödl, Watkins, Rotter – Deschamps, Schiechl, Sylvester – Puschnik, Fischer, Großlercher.