Další překážkou bude mistrovský Klagenfurt

SO 19. 10. 2013
Po dvanácti dnech se mezinárodní EBEL vrací na znojemské kluziště. Domácí vyzvou úřadujícího mistra z Klagenfurtu, s nímž přesně před měsícem prohráli. Duel startuje v neděli v 17:30 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Rakouskému reprezentačnímu útočníkovi Manuelu Geierovi se letos daří. Na svém kontě má již 9 bodů.

Po čtyřech prohrách v řadě se Klagenfurtu v minulém kole podařilo porazit Innsbruck. Všechny góly vstřelili paradoxně obránci. "Byla to náhoda. Střílet góly je úloha útočníků," říká s úsměvem jeden ze střelců Maximilian Isopp. "Výhra nám zvedla sebevědomí. Znojmo hraje agresivní hokej. Očekáváme od něj rychlou a tvrdou hru. Nesmíme podcenit první minuty," pokračuje třiadvacetiletý rakouský zadák. Mezi tyče se postaví Fabian Weinhandl.

Orlům v pátek ukončil bodovou šňůru Graz. "Bodovali jsme sedmkrát v řadě. Všem muselo být jasné, že tato série někdy skončí," ví navrátilec Zdeněk Blatný. "Doma jsme silní. Trenér točí všechny čtyři formace, což se vyplácí. Na sílu soupeře moc nehledíme. Můžeme porazit každého." Do sestavy by se v neděli mohl vrátit kapitán Jiří Beroun. Na marodce však zůstává další čtveřice hráčů včetně Richarda Jarůška.

Stream ze zápasu

Pro fanoušky, kteří se z jakéhokoliv důvodu nemůžou dostavit na zimní stadion osobně, bude opět připraven živý stream na playo.tv (příklad Znojmo - Lublaň). Přenos bude komentovaný, v profesionální kvalitě i s grafikou. Stream z duelu Znojmo - Klagenfurt začíná v 17:20 pod tímto odkazem.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
9 2 4 1 2 21:25

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC-KAC
pozice v tabulce 5. 9.
body 16 13
aktuální forma Graz - Znojmo 4:1
Dornbirn - Znojmo 3:4
Innsbruck - Dornbirn 2:3
Klagenfurt - Innsbruck 5:1
Klagenfurt - Vídeň 3:7
Klagenfurt - Salzburg 0:3
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 12 bodů (4 + 8) Thomas Koch, 13 bodů (4 + 9)
nejproduktivnější obránce Oldřich Horák, 5 bodů (2 + 3) Florian Iberer, 8 bodů (3 + 5)
brankáři Sasu Hovi (90,3 %) Florian Weinhandl (91,3 %)
využití přesilovek 15,69 % 11,76 %
úspěšnost oslabení 86,44 % 85,45 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Peter Gebei (IIHF), #23 Stefan Siegel (EBEL)
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy (IIHF), #97 Kristijan Nikolic (EBEL)

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Magovac – Lattner, Pucher, Beránek – Podešva, Bartoš, Havlík – Kilnar, Šeda, Blatný – Procházka, Fiala, Finsterle.
Weinhandl – Siklenka, Iberer, Vallant, Pöck, Ratz, Furey, Ban, Isopp – Lammers, Koch, Lundmark – Scofield, Spurgeon, Fretter – Geier, Schuller, Berr – Pirmann, Reichel, Kreuzer.