Další hokejový víkend ve Znojmě! Orli si brousí zuby na Fehérvár

ČT 19. 10. 2017
Znojemské hokejisty čekají dvě domácí utkání během dvou dnů. V pátek vyzvou maďarský Fehérvár, v sobotu se pak pokusí ukořistit body v duelu s Bolzanem. Páteční střetnutí startuje v 18:30, buďte u toho!
» Hvězda soupeře
Jeff Lovecchio do Fehérváru přišel z týmu Nippon Paper Cranes, kde dříve působil i Colton Yellow Horn

Fehérvár se v letošní sezóně zatím trápí. Maďarský celek nebyl spokojený s loňským ročníkem, a tak v létě poměrně razantně překopal kádr, když odešlo hned třináct hokejistů v čele s Andrewem Sarauerem, Ištvánem Sofronem či Kanaďany Thomasem Beauregardem a Chrisem Owensem. Poměrně nečekaně pak Fehérvár neprodloužil smlouvu ani s Antoninem Manavianem, po jeho krátkém zářijovém angažmá ve francouzském Angers se však vrátil. Do utkání se Znojmem ale s jistotou nenastoupí, jelikož si odpykává disciplinární trest.

Problémy měl soupeř také v brankovišti. Po odchodu Zoltána Hetényiho vedení přivedlo jako náhradu kanadského gólmana Marka Visentina, ten se ale během přípravy vážně zranil a začátkem října byl nucen rozvázat smlouvu. Místo něj přišel další kanadský gólman - Mac Carruth, jenž si po čtyřletém angažmá v AHL poprvé vyzkouší evropský led.

Co se týče pozice v tabulce, Fehérvár se nachází na poslední místě s jednobodovou ztrátou na jedenáctý Salzburg. Sráží ho především velmi nízká produktivita v útočném pásmu. S čtyřiadvaceti góly je v této statistice nejhorší v lize. Pro srovnání, čtvrtý Graz nastřílel téměř dvakrát více branek. Čertům se navíc nedaří venku, kde od začátku sezóny získali celkově pouze dva body!

Orli mají za sebou sérii dvou utkání na ledě soupeřů. To poslední v Linzi se jim nepovedlo, doma tak chtějí získat další body do tabulky, které by jim při shodě okolností zajistily návrat na druhé místo.

Speciální víkendová akce

Management klubu připravil pro víkendové zápasy speciální akci. Kupte si vstupenku na páteční zápas proti Fehérváru (začátek utkání v 18:30), dobře si ji uchovejte a při nákupu lístku na sobotní utkání proti Bolzanu (začátek utkání v 17:30) ji předložte. Jednu vstupenku zaplatíte a navíc obdržíte druhý lístek zcela ZDARMA.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
31 15 13 3 0 118:108

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 4. 12.
body 21 11
aktuální forma Linz – Znojmo 8:3
Villach – Znojmo 0:2
Znojmo – Graz 3:0
Fehérvár – Innsbruck 2:4
Graz – Fehérvár 5:2
Klagenfurt – Fehérvár 3:1
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 14 bodů (5 + 9) David Gilbert, 7 bodů (4 + 3)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 7 bodů (2 + 5) Daniel Szabo, 3 body (1 + 2)
brankář Marek Schwarz (91,50 %) Mac Carruth (88,90 %)
využití přesilovek 17,00 % 11,11 %
úspěšnost oslabení 82,35 % 74,51 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Robert Müllner, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:#51 Marton Nemeth, Peter Šefčík

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Stehlík, Pohl, Lattner, Bořuta, Biro, Šnajnar, Zajíc – Yellow Horn, Bartoš, Mrázek – Němec, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Račuk – Novák, Guman, Csamangó – Špaček.
Rajna - Uotila, Jyrkkio, Harty, Vidmar, Stipcicz, Szabo D., Szabo B. - Erdely, Latendresse, Gilbert - Szabo K., Hari, Vincze - Lovecchio, Mušič, Luttinen - Kocsis, Reisz, Sarpatki - Kiss.