Cítím, že bych se ve Znojmě mohl výrazně posunout, věří nová posila Dominik Tejnor

Aktuální zprávy
PO 10. 7. 2017
Až dosud oblékal jen dresy klubů na západ od Prahy, šest let strávil v organizaci Chomutova a jeho farmy v Kadani. Nyní čelí Dominik Tejnor nové výzvě. Třiadvacetiletý obránce posílil Orly před jejich novou sezónou v EBEL a říká: „Zatím je to super, celý tým si sedl bezvadně.“

Dominiku, ve středu končí týmu letní příprava, jaké z ní máte dojmy?
Přijde mi, že letní příprava se v klubech zásadně neliší. Možná jsme v Chomutově dělali trochu jinačí cviky, ale jinak to bývá podobné. Musím říct, že tady ve Znojmě jsme měli k dispozici výborné trenéry a věřím, že jsme všichni důkladně připraveni.

Zmínil jste to, letos jste během suché přípravy spolupracovali s trenéry z Fitness Clinic Znojmo, byl to přínos?
Chodili jsme trénovat rozdělení na dvě party, což je určitě lepší. Trenéři tak mají víc času, mohou dávat větší pozor na správné provedení cviků, vysvětlit všem správnou techniku, a zmenšit tak riziko nějakého zranění. To bylo super.

Čeká vás poměrně krátké volno, necelé dva týdny, poté už jdete na led. Vyhovuje vám to?
Pro mě je kratší volno lepší, stejně nevydržím dlouho v klidu. Jsem sportovní typ, pořád něco dělám a stejně bych si během volna nějakou blbost sám našel (smích).

Jak se vám povedlo zapadnout do týmu a co říkáte na zázemí i město tady na jihu Moravy?
Jsme tu prakticky většina týmu nově a všichni jsme si sedli bezvadně. Nemám tím na mysli jen hráče, ale i trenéři, kondiční trenéři, manažeři a vedení jsou všichni výborná parta. Zázemí je skvělé, máme tu vše, co potřebujeme. A okolí i město je fakt nádherný…

Co jste věděl o EBEL předtím, než jste ve Znojmě podepsal? Co od ligy čekáte?
Hrál jsem s Liborem Šulákem, s ním jsem byl dost v kontaktu a hodně mi toho řekl. Stejně tak Kuba Stehlík. Takže tak nějak tuším, co mě čeká. Měl by to být hokej ne tolik svázaný taktikou, spíš nahoru – dolů. Proto jsme taky mladý tým. Chceme makat a na ledě soupeře ulítat.

Co říkáte na pohádkový příběh vašeho bývalého spoluhráče Libora Šuláka z uplynulé sezóny?
No, Šuli je Šuli (smích). On si v hlavě extrémně věří, měl to tak vždycky. Hlava tvoří často 90 % výkonu a on tu přirozenou sebedůvěru prostě má. Samozřejmě to ale není zadarmo, je s tím spojená tvrdá práce.

Pokud byste se měl popsat jako hokejista, co jsou vaše silné stránky?
Řekl bych, že kvalitní bruslení, výbušný a dobrý skluz, podpora útoku.

Proč jste se vlastně rozhodl ve Znojmě podepsat smlouvu, co je vaší hlavní motivací?
Byla to pro mě šance změnit prostředí a vyzkoušet si novou ligu. Byl jsem v Chomutově přece jen už dlouho. Navíc cítím, že bych tady mohl svou kariéru výrazně posunout, zlepšit se a udělat další krok v kariéře.