Chtěl bych dostat šanci v A-týmu, říká obránce Ondřej Šťáva

Rozhovory
ST 22. 5. 2013
<em>Znojmo</em> - Po skvělých výkonech ve všech mládežnických kategoriích Znojma se dostal až do výběru staršího dorostu v Liberci. Kvalitní obranná práce jej i přes relativně nízký věk dostala také na soupisku juniorů. Nyní se sedmnáctiletý znojemský odchovanec Ondřej Šťáva připravuje na novou sezonu s A-týmem a doufá, že dostane možnost si v seniorském hokeji zahrát. „Záleží jen na mých výkonech," ví Šťáva.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Trénujete s A-týmem, jak to?
V průběhu minulé sezony, když jsem hrál v Liberci, mě kontaktoval prezident klubu pan Ohera s tím, že mám možnost trénovat s A týmem. A já jsem samozřejmě souhlasil.

⇒  Ondřej Šťáva

Co říkáte na to, že vám už v sedmnácti letech taková nabídka přišla?
To asi nebude otázka pro mě, ale pro pana Oheru.

Co všechno děláte, abyste byl na pozici, na které jste?
Myslím si, že mi nejvíc pomohl rok strávený v Liberci, kde jsem měl možnost vyzkoušet si tréninky v horských podmínkách, což je úplně něco jiného než tady ve Znojmě. Nechyběly výběhy na Ještěd a podobně. O víkendech zkouším běhat s pneumatikou a jezdím na kole. Normálně po trénincích už na moc věcí síla není, pak už jen jím a spím.

Zmínil jste právě angažmá v Liberci, kde jste hrál za starší dorost, ale byl jste napsán i na soupisce juniorky. Co vás dostalo až tam?
Do juniorky mě dostaly moje výkony. Byl jsem tam první rok a jsem rád, že jsem tu šanci vůbec dostal. Nebylo to zrovna lehké. Ale prokousal jsem se až sem. Do Liberce jsem se dostal díky výkonům ve Znojmě. Za to bych chtěl poděkovat všem trenérům, kteří mě od mala vedli. A i díky nim jsem tam, kde jsem.

Co máte v plánu dál? Budete hrát opět v Liberci?
V Liberci hrát nebudu, momentálně se snažím trénovat tak, abych dostal šanci v A-týmu. To je můj cíl, za tím teď jdu.

Je i přes váš věk možnost, že se do Áčka probojujete?
Možnost je vždycky, záleží jenom na mých výkonech.

Je fakt, že Znojmo potřebuje pro novou sezonu kvalitní obránce. Jak to vnímáte?
Kvalitní obránci v týmu určitě jsou. A proto bude těžké se mezi ně dostat. Je mi 17 a teprve sbírám zkušenosti. Velmi si cením toho, že můžu být v letní přípravě s A-týmem.

Trénujete pod panem Režnarem s hráči, kteří jsou i více než dvakrát starší než vy, předávají vám zkušenosti? Jak se cítíte v takové společnosti?
Kluci mě vzali v pohodě, takže se cítím dobře, s většinou se znám z minulých let a předávají mi zkušenosti, které posbírali oni. To mi snad pomůže se lépe adaptovat v dospělém hokeji. Někdo ty flašky po tréninku musí sbírat.

Na závěr, jaký máte hokejový sen? Kam až byste se chtěl podívat?
Chtěl bych přivézt jednou do Znojma Stanley Cup.