Chřipková epidemie odložila zápas 51. kola

Aktuální zprávy
NE 27. 2. 2005
Z n o j m o - Místo neděle 27. února se utkání 51. kola mezi Znojmem a Pardubicemi uskuteční až ve středu 2. března. Důvodem je chřipková epidemie, která zasáhla tým Východočechů a zaplnila jejich marodku. O přesunutí zápasu musely spolu s ředitelem extraligy Stanislavem Šulcem rozhodovat také všechny zbývající týmy a podstatná většina byla pro. Orli i jejich soupeř tak budou jediné dva celky, které si o jeden den prodlouží základní část nejvyšší české soutěže, zatímco některým týmům sezóna skončí už v úterý, kdy se hraje 52. kolo. První kolo vyřazovacích bojů startuje v pátek.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Pardubice mají účast v osmičce jistou, bojují pouze o co nejlepší výchozí pozici. Momentálně jsou čtvrté, ale předstihnout je může ještě Liberec. Znojmo v neděli přišlo o šanci postoupit do play-off, které si vítězstvím nad Zlínem zajistil Litvínov. Limitem Znojemských orlů bylo 72 bodů, zatímco Severočeši již nyní mají na kontě bodů 74. Každopádně závěr základní části bude pro Orly ještě zajímavý a napínavý, neboť hrají o vylepšení svého postavení v tabulce.

Moeller měl už v pátek proti Vsetínu neúplný kádr. Kromě dlouhodobě zraněného kapitána M. Sýkory chyběli rovněž zranění Dopita s Rolínkem a nemocní Divíšek, Pištek, Kolář a Pácal. Během víkendu skolila chřipka také brankáře Lašáka, obránce M. Rozsívala, Čáslavu, Novotného a Mudrocha a útočníky Hemského, Tvrdíka, Koukala a Korhoně. Trenéři by ze zbývajících hráčů horko-těžko sestavili mužstvo, které by bylo schopné odehrát celý zápas. Junioři by nebyli k dispozici, protože v sobotu hráli utkání s Mladou Boleslaví, navíc už prořídají i jejich řady. Výměny hráčů již nejsou od konce ledna povolené, padla i možnost angažovat na střídavý start hokejisty z Hradce Králové.

Znojmo také nemá úplně kompletní sestavu, někteří hráči využijí dvoudenní pauzu na doléčení šrámů i nemocí. Stále není jisté, jestli se letos ještě v brance objeví gólman Prusek. Zatím místo něj nastupuje Slávik, jemuž ze střídačky kryje záda junior Radek Železný. Již dříve definitivně skončila sezóna pro I. Rachůka a trenéři tak po odchodu J. Straky vzhledem k úzkému kádru nemohou poslat do hry čtyři kompletní útočné formace. Nedělní zápas měl být navíc rozlučkovou oslavou pro ostříleného matadora Karla Soudka, který si stejně jako ostatní bude muset počkat až do středy.