Čeká nás šest týdnů plných dřiny, ví Peter Pucher

Rozhovory
ÚT 22. 5. 2012
<em>Znojmo</em> - V rámci víkendového Modelbraní se mohli malí i velcí fanoušci Znojma setkat s některými z hokejistů Orlů, společně se vyfotografovat či získat autogram. Příjemné chvíle v obležení svých fandů si užil i Peter Pucher, jenž se ocitl i v našem hledáčku. Zkušený útočník se dva dny před startem společné přípravy rozpovídal převážně o její individuální části, která vyvrcholila zátěžovými testy.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak jste strávil volnější dny před začátkem společné suché přípravy?
Člověk si potřeboval po náročné sezóně odpočinout, takže bylo pár dní oddechu. Po chvíli ale přeci jen ten pohyb chybí, postupně jsem se začal opět připravovat. Je nutné kvalitně potrénovat na další sezónu, protože chceme hrát ještě lepší hokej a umístit se na ještě vyšší příčce než v loňském ročníku. Také jsem navázal spolupráci s vedením klubu, takže i v tomto ohledu jsem měl nějaké povinnosti. Myslím, že jsem čas samostatné přípravy využil celkem dobře, teď už nás čeká část společné přípravy, možná pro hokejisty méně populární, ale potřebná.

Jakým způsobem probíhala vaše individuální příprava?
Dostali jsme od kouče tréninkový plán a nějaké další materiály, abychom věděli, co máme dělat, čeho se držet. Já už jsem ve věku, kdy mám něco odtrénováno a odzkoušeno, takže jsem si do přípravy vkládal i nějaké svoje prvky. Můžu říct, že jsem se připravoval poctivě, samozřejmě teď příjde šest týdnů plných tvrdé dřiny pod dohledem trenérů. Potom bude důležité si trochu odpočinout před přechodem na led.

⇒  Peter Pucher začíná přípravu na novou sezónu

Mluvíte o přípravě na ledě, teď na vás ale čeká obecně méně oblíbená suchá část, platí to tak i u vás?
Je to moje práce, musím překonat i letní trénink. Ale v každém případě jsem určitě raději, když můžu makat na ledě, hrát přípravné zápasy, než když jen běhám a skáču venku. Jako každý hokejista se na led těším.

Fanouškům už jsou známi někteří soupeři z první české ligy pro přípravné zápasy, jak se na tyto konfrontace těšíte?
Bude určitě zajímavé porovnat síly s týmy z české soutěže. Uvidíme, jak daleko jsme se za ten rok v zahraniční lize posunuli. Vím, že budeme hrát Regionální pohár, v rámci něhož se potkáme v derby s Třebíčí, což bude pro fanoušky určitě atraktivní duel, taková klasika, na kterou se všichni těší.

Můžete prozradit plány klubu pro nadcházející sezónu?
Sezóna začíná v druhé půlce září, chtěli bychom ji dobře odstartovat, držet se v horních patrech tabulky. Hlavně chceme hrát dobrý hokej pro lidi, aby se bavili, aby chodili v hojném počtu na hokej jako za starých časů, kdy město žilo hokejem, uděláme pro to všechno. Myslím, že by to mohlo fungovat. Přeci jen jsme si už v loňském ročníku osahali EBEL, víme, co očekávat. I lidé musí být spokojeni, protože je to přeci jen kvalitnější liga než první česká soutěž. Věřím tomu, že lidé budou spokojeni.