Byly to spíš náhoďáky, říká o svých trefách Kucharczyk

Aktuální zprávy
ST 20. 8. 2008
Velmi vyrovnané a dramatické utkání vidělo v úterý publikum ve znojemské Hostan aréně. Soupeř z Plzně dobře kombinoval a po první třetině zaslouženě vedl. Hrdinou zápasu byl ale znojemský útočník Radim Kucharczyk. Nejprve na začátku druhé třetiny gólově zakončil akci spoluhráče Daniela Bartka a obrat zápasu dokonal o chvíli později přesnou dorážkou po skrumáži před plzeňskou brankou.

„Oba moje góly byly spíš takový náhoďáky, zaplať pánbůh za ně. Trošku nám dnes těžkly nohy, protože Plzeň byla taková živější a jsme rádi za vítězství, protože toho máme dost,“ popisoval osmadvacetiletý střelec.

Letošní premiérové góly Radima Kucharczyka poslaly Orly do semifinále TSC

Znojmu se letos v letním poháru daří, po výhrách nad Českými Budějovicemi a Vrchlabím padl v souboji s Orly i plzeňský Lasselsberger. „Teď už v Tipsport Cupu chceme uspět. Chceme určitě vyhrát skupinu,“ prohlásil Kucharczyk pár minut po zápase, kdy spolu se spoluhráči kontroloval průběžný stav souboje Slavie ve Vrchlabí. Prohra pražského celku nakonec potvrdila znojemský triumf ve skupině B, na němž už nemůže nic změnit ani poslední zápas skupiny ve vysočanské O2 aréně.

Asistent trenéra Václav Baďouček se k dramatickému duelu vyjádřil takto: „Myslím si, že to bylo další z klasických přípravných utkání. Hodně snahy, hodně nepřesností... Dopadlo to pro nás nakonec dobře, i když to nebylo úplně ideální. Je ještě spousta věcí, kterým se v tréninku musíme věnovat.“

V minulém zápase proti Skalici ukázali Orli smrtící využívání přesilových her, když svému soupeři v početní výhodě vstřelili čtyři branky. Proti Plzni už tak úspěšní nebyli. „Byli jsme včera na ledě a dělali přesilovky. Začínáme teď zkoušet ten systém, nějakou chviličku to ale ještě potrvá. Takže dneska bych řekl: Spokojenost s výsledkem. Určitě je tam spousta věcí, které by mohly být lepší.“

Ve znojemské sestavě nastoupil do úvodu střetnutí také kapitán Radim Bičánek, od druhé třetiny však na ledě chyběl. „O Radima se pokouší viróza, podobné problémy mají i Plášek a Meidl.“

Podobně jako ostatní ani Baďouček ještě netušil, že další úterní výsledky pošlou Znojmo do semifinále už kolo před koncem základních skupin. „Uvidíme jak dopadneme ve čtvrtek na Slavii, postupu bychom se samozřejmě nebránili, protože to znamená další přípravné zápasy s kvalitními soupeři. Je to určitě zajímavé, navíc je tam také finanční dotace,“ uzavřel.

Pavel Hynek

Návrat na střídačku v Hostan aréně prožil Pavel Hynek, tentokrát už ovšem v roli trenéra hostů. A jaké to pro něj bylo? „Vždycky se člověk rád vrací tam, kde se dobře cítil. Byl jsem tady spokojený a jsem rád, když sem zavítám.“

Samotný zápas už Hynek tak dobře nehodnotil: „Utkání mělo svoji kvalitu. Odehráli jsme dobrou první třetinu, bohužel zatím se nám nedaří druhé třetiny. Ty se nedařily už v loňské sezóně a teď v tom pokračujeme. Hráli jsme pasivně, byli jsme pětkrát vyloučení, z toho čtyřikrát úplně zbytečně a domácí toho dokázali využít. Ve třetí třetině jsme zase tlačili, měli nějaké gólové šance, ale dáváme málo gólů. V koncovce nám chybí větší důraz a větší tah do branky. Uvidíme, co nám ukáží další zápasy, ale máme co zlepšovat.“

Před začátkem ligy mají Západočeši poměrně nabitý program. „Čeká nás ještě šest utkání, snažíme se hodně zaměřovat na defenzivní činnost. Plzeň měla loni druhou nejhorší obranu co se inkasovaných gólů týče, a tak se v tréninku snažíme právě tu obranu hodně pilovat. Přijde mně, že nás to zatím hodně svazuje směrem dopředu.“