Během tří dnů čeká Orly druhé domácí utkání

Naši soupeři
ÚT 15. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - Znojemští orli dokázali v posledním zápase prolomit smutnou sérii pěti porážek v řadě a po první části 1. hokejové ligy skončili na 10. příčce tabulky. V kontextu dalších zápasů to znamená, že příští střetnutí je čeká už tuto středu proti týmu Havlíčkova Brodu, který se nachází o tři příčky výš, avšak s náskokem pouhých tří bodů před Znojmem. Úvodní buly bude vhozeno tradičně v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Havlíčkův Brod se se Znojmem střetl naposledy v rámci 27. kola 5. prosince a na svém ledě tehdy zvítězil 5:2. Od té doby odehrál ještě tři zápasy s bilancí jednoho vítězství nad silným Chomutovem, jedné porážky v prodloužení v Jihlavě a drtivé prohry na severu Čech, kde s vedoucím týmem tabulky – mužstvem Ústí nad Labem – utrpěl debakl 2:7, ačkoliv byl ještě po dvou třetinách stav nerozhodný 2:2.

Tým z Vysočiny hodně těží ze spolupráce s pražskou Slavií. Například právě proti ústeckým Lvům nastoupil mladý brankář Dominik Furch, jenž v extralize hájí její barvy. Utkání mu však vůbec nevyšlo a po šesti obdržených gólech byl střídán. Mezi další hráče celku z hlavního města, kteří si za Brod zahráli, patří např. obránce Jan Drtina nebo útočníci Tomáš Doležal a pro znojemské fanoušky známý Jakub Sklenář.

Nejproduktivnějším hráčem Rebelu je s 26 body za 9 branek a 17 asistencí útočník Tomáš Svoboda, který je zároveň na prvním místě mezi nejlepšími nahrávači. V obranných řadách se nejlépe vede Michalu Vyhlídalovi (4+12), v bodování +/- patří první místo útočníku Vojtěchu Němcovi (+8). Gólmánská jednička Jaroslav Suchan zatím odchytal 1056 minut, musel zasahovat proti 516 střelám, brankářskou úspěšnost má 91,33 % a gólový průměr 2,78. Na svém kontě má také 10 trestných minut.

Znojemští orli ukončili v minulém kole proti Hradci Králové „půst vítězství“ a po pěti zápasech si konečně připsali tříbodovou výhru. Se svým nejbližším soupeřem zatím mají vyrovnanou bilanci. Oba celky si udrželi na svém ledě výhru a nedovolili soupeři odvést si s sebou žádné body. Znojmo navíc ztrácí na Havlíčkův Brod v tabulce jen tři body a případná výhra je může na svého soka posunout. Hosté se však budou chtít vzpamatovat z posledního debaklu a na jih Moravy si jistě pojedou pro bodový zisk.

Trenéři obou mančaftů však musejí počítat se ztrátami ve svých řadách, ačkoliv trenér Brodu Petr Novák je na tom přeci jen o dost lépe, než jeho protějšek Jan Neliba. Zatímco Rebel postrádá pouze mladého obránce Jaroslava Hertla, Orli se musejí nadále obejít bez útočníků Radka Hamana, Vladimíra Říhy a zřejmě ještě i Jakuba Svobody a obránce Petra Štracha.

Vzájemné duely této sezony

Orli Znojmo - HC Rebel Havlíčkův Brod 6:4
Branky a nahrávky:17. Plášek (Svoboda, Morava), 28. Haman (Plášek), 43. Svoboda (Haman), 45. Havlík (Haman, Meidl), 53. Havlík (Haman), 60. Mojžíš (Haman) - 15. Holec (Třetina), 35. Borovanský (Česnek), 58. Stromko (Vrdlovec), 60. Třetina (Holec, Stromko). Rozhodčí:Trombík - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 7:10, navíc Protivný (ZNO) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 1518. Střely na branku: 33:38.

HC Rebel Havlíčkův Brod - Orli Znojmo 5:2
Branky a nahrávky: 19. Svoboda (Pavlík, V. Němec), 21. Holec (Borovanský, Třetina), 25. V. Němec (Soldán), 41. Borovanský (Holec, Třetina), 50. Třetina (Holec, Ondráček) – 38. Barus (Jarůšek, Plášek), 60. Štach (Beroun, Hradecký). Rozhodčí: Klimecký - Kašík, Poláček. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:1. Diváci: 800.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jakub Smitka (Česká Lípa)
Čároví: Aleš Hejl, Lukáš Kajínek (oba Liberec)

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Kolafa, David, Lattner - Havlík, Barus, Plášek, Beroun, Hradecký, Sedlák, Staněk, Meidl, Jarůšek, Barták, Vyletelka

HC REBEL HAVLÍČKŮV BROD: Furch (od 56. Linhart) - Jebavý, Soldán, Horváth, Šulc, Vyhlídal, Jelínek, Bělohlávek - Holec, Třetina, Vrdlovec - Endál, Němec, Svoboda - Poletín, Stromko, Ondráček - Vylíčil, Doležal, Česnek - Kachlík