Baďouček: Před brankou hokej bolí, ale jinak se hrát nedá!

Aktuální zprávy
ST 24. 9. 2008
<em>Znojmo</em> - Hodně nepovedený zápas odehráli Znojemští orli v úterý s karlovarskou Energií. Již od začátku utkání museli čelit nájezdům soupeře, zvláště první útok jim nejvíce motal hlavy. Všiml si toho i asistent trenéra <b>Václav Baďouček</b>: „Znovu se prokázalo, že jejich první útok je elitní, dnes rozhodl.“ V průběhu zápasu si Vary vypracovaly tříbrankový náskok a ani zvýšená snaha Orlů v závěru nezabránila tomu, aby si loňský vicemistr odvezl z jihu Moravy plný bodový zisk.

Nejmarkantnější rozdíl ve hře obou týmů byl v tahu na branku a důrazu před brankovištěm. V této herní činnosti Orli zklamali. Baďouček se za to na ně zlobil: „Nedokážu si to zatím vysvětlit. Určitě se o tom budeme muset v nejbližší době s hráči pobavit. Před brankou hokej bolí, některým to trvá, než jim to přepne, že se jinak hokej hrát nedá. Nejde hrát z rohu, odsud padne gól snad jednou za sezónu, odsud se nerozhodují utkání.“

Znojemští hráči přitom měli jedinečnou možnost využít toho, že Energie zatím v průběhu sezóny nepodávala bůhvíjaké výkony. Trápila se s koncovkou, prohrála tři zápasy v řadě. Jenže ve Znojmě se vzchopila a vypadá to, že se začíná rozjíždět do svého obvyklého tempa. Znojemský asistent, který vloni ve Varech působil, to po utkání smutně zhodnotil: „Troufnu si říct, že Karlovy Vary znám dokonale a dnes, bohužel pro nás, předvedli výkon, který já u nich znám. Nutno říct, že jsme pro ně byli malou překážkou. Samozřejmě nemáme radost z toho, že se chytly zrovna na nás. Byl to pro oba mančafty důležitý zápas z hlediska postavení v tabulce. Chtěli jsme získat tři body, ale musím čestně přiznat, že jsme si je dnes nezasloužili.“

Tomáš Čachotský vstřelil jedinou branku zápasu

Jediný gól do Mensatorovy branky protlačil v polovině poslední třetiny Tomáš Čachotský. Po zápase se snažil najít příčiny porážky: „Asi to chtělo hned od začátku větší nasazení, větší bojovnost. Vary nás přehrávaly a my jsme to začali honit pozdě. Oni jsou velcí, těžcí, těžko se odstavují od brány.“ A hned dodává další možnost, jak se dal soupeř porazit: „Měli jsme víc chodit před Mensatora, víc mu tam clonit, abych to řekl lidově, dělat mu tam bordel, aby to měl těžší.“ Orlům se musí přiznat, že ve třetí třetině hodlali s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat. Nechyběla jim snaha ani nasazení, pouze snad trochu štěstí. „Ke konci jsme se snažili vyšťavit z posledních sil abychom se zápasem ještě něco udělali. Zatlačili jsme je, ale mockrát jsme ani netrefili bránu. Takže to byl takový tlak, který byl neúčinný. Taky se k nám puk mohl v zápase odrazit častěji,“ dodává Čachotský.

Pohled na tabulku pro znojemského fanouška není moc radostný. Orli se krčí na dvanáctém místě, pouhý bod před svým příštím soupeřem, nováčkem z Mladé Boleslavi. Je sice teprve začátek sezóny, extraligový kolotoč ale pomalu nabírá na obrátkách. Je ovšem známou pravdou, že velká ztráta z úvodu se později jen velmi těžko dohání. Je si toho vědom i Tomáš Čachotský a věří v obrat již v příštím kole: „Potřebujeme se dostat od spodku tabulky, nemůžeme tam zůstat, chceme jít nahoru. Odpočneme, zregenerujeme a v pátek v Boleslavi do toho musíme dát zase všechno. Chceme tam vyhrát a pak určitě půjdeme nahoru.“