Antonín Bořuta: Zatím vše klape

Rozhovory
PO 17. 10. 2011
<em>Znojmo - </em>V zápase proti Salzburgu si na své bodové konto připsal dvě přihrávky, celý zápas byl pak jednou z hlavních opor znojemské obrany. Řeč je o beku Antonínu Bořutovi, který s pěti kanadskými body vede spolu se spoluhráčem Martinem Pláňkem statistickou tabulku Orlí defenzívy. Svůj výkon hodnotí skromně: „Jen jsem přihrál puk a bylo vystaráno. Co k tomu říct, vyšlo to.“

Před domácími fanoušky se Orlům podařilo ukořistit skalp silného celku ze Záhřebu, který přestříleli 8:2. Svou zásluhu na tom má i Antonín Bořuta (1 + 5), který dvěma přesnými přihrávkami napomohl k výhře Jihomoravanů. Sám k zápasu říká: „Výborný zápas, vyhráli jsme vysoko. Co víc si přát? Máme dva body, deset celkem.“

Utkání bylo poznamenáno také bitkou Petra Kanka s hostujícím Pascalem Morencym. To byla ale jen špička ledovce, agresivita soupeře a celková vypjatost mezi oběma celky byla k vidění prakticky v obou posledních třetinách. „Dalo se čekat, že budou agresivní. Po druhé třetině prohrávali 2:6, tak se dalo očekávat, že začnou souboje dohrávat, aby vyprovokovali nějakou bitku a měli z toho přesilovku. My jsme se nenechali a v klidu jsme si zápas pohlídali,“ všiml si Bořuta.

S příchodem nového hlavního trenéra Martina Stloukala se zrychlila hra a je to znát. Hráči forčekují ve dvou, obrana je uzavřenější, hráči dohrávají osobní souboje a hlavně více bruslí. Své o tom ví i sám obránce s číslem 15 na zádech: „Samozřejmě, čím je hokej rychlejší, tím je to lepší i pro diváka. Je více akcí, hraje se nahoru, dolu.“

A jak je nejproduktivnější bek spokojen s výkony Znojma? „Co víc si přát, uhráli jsme ze tří zápasů šest bodů. Je to příjemné.“