Antonín Bořuta: Doufám, že sezónu začneme dobře

Rozhovory
PO 2. 7. 2012
<em>Znojmo</em> - Zlínský odchovanec se ve znojemských řadách objevuje už druhým rokem a díky své bystrosti je oříškem pro spoustu útočníků. Třiadvacetiletý Antonín Bořuta není jen spolehlivým obráncem, ale dokáže si poradit i před bránou soupeře. Za loňskou sezónu si na své konto připsal šest gólů a osm asistencí. Spolu se svými spoluhráči dokončil letní přípravu a znojemské hokejisty brzy čekají první přípravné zápasy.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Jak bys zhodnotil minulou sezónu?

Zhodnotil bych ji pozitivně. Myslím, že pro nás dopadla dobře. Možná to mohlo být o něco lepší, ale přesto díky za to, že jsme se dostali tak daleko.

Jak probíhala tvoje příprava ?

Probíhala dobře. Chodili jsem do posilovny, hodně jsme běhali. Zkrátka jsme se řídili podle plánu.

Těšíš se na novou sezónu ?

Těším se hodně moc. Každý z nás se určitě těší. Jen doufám, že ji začneme dobře.

⇒  Radost znojemského obránce Antonína Bořuty
Který tým by pro fanoušky mohl být velmi atraktivní ?

Myslím, že to bude Vídeň. Je hodně blízko, někteří fanoušci se znají a jsou třeba i kamarádi. Vídeň bude určitě nejatraktivnější.

Který z týmů v EBEL máš nejradši ?

Nejvíc sympatický je mi asi Linz. V sezóně hráli opravdu výborný hokej. Všechny zápasy byly skvělé, a pro nás dopadly velice dobře.

Jak trávíš svůj volný čas, když zrovna nejsi na tréninku ?

Tak různě. Rád rybařím, takže si někdy zajedu na ryby. Hodně často odpočívám, teď v létě hlavně u bazénu. Občas odpočívám i trochu aktivně, když je hezky, tak si jdu zahrát třeba fotbal s kamarády.

Jak myslíš, že si Znojmo povede v nové sezóně ?

Letos máme trošku nový manšaft, přišlo několik nových kluků, ale snad to bude dobré. Třeba se dostaneme do finále a tam bychom to mohli zvládnout.

Jak vidíš budoucí spolupráci s nově příchozími posilami ?

Tak kluci přijedou až o něco později, ale určitě s tím nebude žádný problém. Myslím, že to bude všechno v pohodě.