Aleš Sova s novou smlouvou, změna v letní přípravě

Aktuální zprávy
PÁ 16. 3. 2012
<em>Znojmo</em> - Obránce Aleš Sova podepsal na jihu Moravy novou dvouletou smlouvu. Mladý a perspektivní hráč přišel do Znojma již v průběhu skončené sezóny a nyní s Orly spojil i svou další budoucnost. „Už když k nám Aleš přicházel, počítali jsme s ním na delší období. To jsme nyní potvrdili,“ prohlásil trenér Martin Stloukal. Na odchodu je naopak Vladimír Říha. Hráči se ke společné letní přípravě sejdou 14. května.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Aleš Sova dorazil do Znojma na konci ledna na hostování z prvoligového Havlíčkova Brodu, v minulých letech nastupoval za mládežnické týmy Ústí nad Labem a Komety Brno a ve Znojmě vyztužil obranné řady, v nichž nastoupil k sedmi utkáním v základní části a čtyřem čtvrtfinálovým duelům.

Pokračovat v orlím dresu naopak nejspíš nebude Vladimír Říha, jenž na závěr sezóny putoval do Berouna. Klub jedná o jeho uvolnění, o dalším působišti zkušeného útočníka se rozhodne v následujících dnech.

Změna proběhla také v plánu letní přípravy. Hráčský kádr se poprvé sejde až 14. května, kdy absolvují fyzické testy. „Každému jsme rozdali plány, tak aby úvodní objemovou část suché přípravy mohl absolvovat individuálně. V květnu se sejdeme na lékařských testech. Pokud tyto testy hráč neudělá, bude mu snížen plat a nebude s námi moci trénovat,“ popisuje Martin Stloukal. „Poté už se budeme společně připravovat až do konce června.“