<i>Lidi nás poženou</i>

Aktuální zprávy
PÁ 14. 3. 2003
P a r d u b i c e - Páté čtvrtfinálové utkání přineslo na obou stranách velké soustředění na obranu. Pardubice si na domácí půdě musely své vítězství vydřít. Stálo při nich i více štěstí. „Všechny góly byly šťastné,“ viděl branky Pardubic <b>Martin Altrichter</b>.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku „První gól vlastně Michal Sýkora trefil do tyčky a pak se puk odrazil od mojí brusle do brány,“ popisuje Altrichter. „A ten druhej, to jel Kropáč sám, střílel na lapačku, ale trefil tyčku. Od ní se to odrazilo přímo k Pištěkovi, který to ze vzduchu se štěstím trefil.“ Několikrát se stalo, že se Znojmo při přesilovkách dostalo pod tlak soupeře. Už v první třetině likvidoval Altrichter v přesilovce Znojma Divíškův nájezd, kdy si proti útočníkovi vyjel a puk mu z hole vypíchl. Třetí gól padl právě po tlaku Pardubic při znojemské přesilovce: „Pardubice nás sevřely v našem pásmu. Je škoda, že se nám to stává často při našich přesilovkách. Byl tam zmatek. Já jsem to rozehrával za bránu. Nevím, jestli tam někdo stál, nebo si pro to někdo najel a zakončil,“ viděl třetí gól znojemský brankář a doplňuje: „Jak už jsem říkal, všechny góly byly šťastné.“

Všem vrtá hlavou, jak je možné, že Petr Sýkora nemůže Martinovi dát branku: „Já to vůbec nevnímám, až když někde napsali, že si na Petra věřím. Myslím si, že je to jenom štěstí, náhoda, daří se mi proti němu. Já bych Petra Sýkoru vůbec neřešil, nedělal bych z toho nějakou bublinu,“ požaduje Altrichter. Pardubický trenér Říha nechce gólmana soupeře hodnotit, ale přesto sděluje: „Dvakrát to Petrovi chytil se štěstím a pak už si víc věří. Petr sám přiznal, že dělá něco špatně. Střílí na něj pozdě, pokud bude střílet víc, tak nemá proti jeho střelám naprosto žádnou šanci. Altrichter není špatný gólman, ale nemyslím, že by nás vychytával. My ty šance nedáváme.“

Pro jednoho ze soupeřů sezóna brzo skončí, a tak jsou zápasy čím dál víc vyhecovanější. Martin to vidí takhle: „Zkoušejí nás vyprovokovat, ale nás to nijak nerozhazuje. Já slovní projevy nechávám v sobě.“

Nedocházely Znojmu v zápase síly? „Já bych to tak neviděl, síly jsou, nás trošku zlomil ten druhý gól, ale já myslím, že ještě pojedeme dál,“ doufá Altrichter. „Doma budeme chtít hrát zase odzadu, což nám přinášelo ovoce v těch předchozích domácích zápasech,“ sděluje své představy o dalším utkání. „Lidi nás určitě poženou. Diváci nám doma vytvořili perfektní atmosféru a to nám pomáhá. Tady, i když byli v menšině, je bylo taky hodně slyšet a od nás hráčů si zaslouží maximální uznání,“ pochvaluje si znojemské fanoušky.