Král x Cisár: souboj šlechticů

Aktuální zprávy
ČT 17. 10. 2002
Z n o j m o - Téměř jedenáct měsíců byl Marián Cisár bez hokeje. Nejprve otřes mozku a poté zranění třísel zabránilo rychlému útočníkovi předvádět fanouškům své hokejové umění. To vše by se v pátek mělo stát minulostí. „Bylo to hrozné, jenom sedět na tribuně a dívat se na kluky, jak hrají. Na svůj první zápas za Znojmo se opravdu těším,“ přiznává čtyřiadvacetiletý Slovák.

Naposledy stál na Marián Cisár ledě na konci listopadu loňského roku. Když v létě přišel do Znojma, těšil se, že si zase zahraje pořádný hokej. Zranění třísla mu ale opět vystavilo stopku: „Vloni jsem se s tím už smířil, že mi sezóna uteče. Ale v létě sem se na hokej opravdu těšil a o to to bylo horší že jsem potom zase nemohl hrát.“

Jeho premiérový start v letošní sezóně tedy přijde až na konci první čtvrtiny soutěže a poprvé jej uvidí diváci v Třinci. „Celý týden trénuju v zápasové sestavě, takže počítám, že nastoupím. Měl bych hrát vedle Míry Baruse a Karla Pláška. Na zápas se moc těším, ale uvidím, jak se mi bude dařit. Po zranění se už cítím v pořádku, ale jelikož je to přece jen první zápas po tak dlouhé době, tak budu asi podvědomě opatrnější,“ slibuje si Marián. Svůj přínos týmu vidí především v ofenzivních schopnostech: „Chtěl bych přinést agresivitu do útoku, a pokud se bude dařit, tak i nějaké ty góly, nahrávky a pěkné akce. Bruslení mi jde jako dřív, tak doufám, že týmu pomůžu.“

Třinec zatím na svém ledě neztratil ani bod. Marián Cisár doufá, že by právě Znojmo mohlo být prvním týmem, který ve Slezsku vyhraje: „Potřebujeme tři body, abychom se udrželi na špičce tabulky. Bude to těžké, ale budeme samozřejmě chtít vyhrát.“ Přesto nepředpokládá, že by mohl sám osobně využít toho, že je pro soupeře zatím velkou neznámou a něčím jej překvapit. „Podle mě se Třinec bude zaměřovat na bránění celého týmu, v tom jednotlivec nehraje tak velkou roli,“ dodal.

Třinecký zimní stadion Na Lesní uvidí s příchodem Mariána Cisára jeden velmi zajímavý souboj. Proti Znojmu povede domácí tým jako kapitán nejproduktivnější hráč extraligy Richard Král. Se znojemským útočníkem jej spojuje jak jedenadevadesátka na dresu, tak „šlechtické“ příjmení. „Vidíte, to mě vůbec nenapadlo,“ směje se Marián, “ale přiznávám, že Richarda Krále moc neznám, jako ostatně většinu hráčů v české extralize. No ale pokud bych měl mít tolik bodů jako on, vůbec bych se nezlobil!:)“

Souboj šlechticů

Marián Cisár Richard Král
narozen 25.2.1978