Orli jsou sedmnáctý nejlepší klub v ČR, určili evropští statistici

Aktuální zprávy
NE 2. 7. 2017
Znojemští hokejisté se v žebříčku dvě stě padesáti nejlepších hokejových klubů Evropy umístili na 141. příčce, což je sice oproti předchozí stříbrné sezóně zhoršení, avšak i tak zaujali sedmnácté místo mezi českými týmy.

Žebříček, jenž každoročně sestavují přední statistici, vyhrál podvanácté v řadě klub ruské Kontinentální hokejové ligy. Prvenství patří Petrohradu, čerstvému vítězi Gagarinova poháru. Těsně za ním se umístil Magnitogorsk, jejich finálový konkurent. Na třetí příčce pak skončil CSKA Moskva, jenž před rokem hájil první místo.

• 10. Zug (SUI)

Z neruských celků se nejlépe umístil švédský Jönköping, švýcarský Bern a finská Tappara Tampere.

Nejvýše umístěným zástupcem české nejvyšší soutěže je Liberec, který se propadl o pět příček a skončil až na jedenáctém místě. Propad hlásí i Sparta - ze sedmé pozice klesla až na sedmadvacátou. Druhým nejlepším českým celkem však je letošní mistr Kometa Brno (19.).

Znojmo je třetím nejlépe umístěným českým týmem nehrající nejvyšší tuzemskou ligu. Před něj se v letošním žebříčku dostaly ještě České Budějovice (119.) a Dukla Jihlava (120.). Oproti předchozí sezóně, kdy se Jihomoravané dostali až do finále EBEL, si pohoršili o čtyřicet míst.

Z pohledu mezinárodní EBEL se nejvíce dařilo Vídni, jež skončila na 84. příčce. V první stovce pak nalezneme už pouze Salzburg (96.). Zajímavostí je, že sestupující Karlovy Vary jsou v žebříčku pouze o osm míst horší než mistr EBEL. Do rozmezí 108. a 123. příčky se pak vešlo hned pět klubů, a to Linz, Klagenfurt, Bolzano, Innsbruck a Graz.

Žebříček je sestavován podle získaných bodů v ligových a pohárových utkáních. Největší vliv mají body ze základní části. Roli v celkovém umístění týmů hraje také náročnost soutěže. Kompletní umístění týmů pro sezónu 2016/2017 naleznete zde.