Skvělá zpráva pro Orly, Adam Havlík podepsal na tři roky!

Aktuální zprávy
SO 7. 1. 2012
<em>Znojmo</em> - První lednový pátek přinesl znojemským hokejovým fanouškům mimo triumfu Orlů nad úřadujícím mistrem EBEL a vítězem European Trophy Salzburgem ještě jednu výtečnou zprávu. Adam Havlík, nejlepší hráč Erste Bank ligy do 21 let, podepsal ve Znojmě novou smlouvu na tři roky s jednoletou opcí!

Jak před několika dny zmínil asistent trenéra Petr Kučírek, vynikající výkony mladého forvarda neunikly pozornosti dalších klubů. Nyní je ale spekulacím konec a vycházející hvězda znojemského hokeje, která v letošní sezóně trápí obrany soupeřů, bude svým uměním i nadále bavit diváky na jihu Moravy. Sám Havlík přiznává, že žádnou konkrétní nabídku na stole neměl. „Toto jde mimo mě. Pokud by o mě nějaký klub měl zájem, nejdřív by se o tom stejně dozvědělo vedení, až pak já.“

⇒  Oslavy vítězství s Adamem Havlíkem si budete moci užít i v budoucnu

Mladý forvard se ve Znojmě upsal hned na další tři roky, navíc s jednoletou opcí. „Moje současná smlouva končila v dubnu, tak si mě Pavel Ohera zavolal a dohodli jsme se na nové,“ sděluje Havlík. „Je otevřená v tom smyslu, že pokud přijde zajímavá nabídka pro mě i pro klub, je možné o ní jednat. Momentálně jsem ale ve Znojmě maximálně spokojený a nic mi tu nechybí,“ ujišťuje.

Ke spokojenosti Havlíka i jeho dobrým výkonům jistě pomohla i změna soutěže. Erste Bank ligu si mladý forvard, který v letošní sezóně zaznamenal už 10 branek a 16 asistencí, nemůže vynachválit. „Musím říct, že EBEL je naprosto super,“ chválí Havlík. „S první ligou se to absolutně nedá srovnávat, ať už jde o herní kvalitu, mediální zájem i počet diváků.“

Zatímco před rokem prožíval dvacetiletý útočník nepříliš povedenou sezónu, navíc ztíženou dlouhým zraněním, letos na ledové ploše od samého začátku září. „Loňská sezóna byla z mé strany katastrofální. Jsem rád, že mi tam letos občas něco spadne, navíc podávám docela vyrovnané výkony. Není moc zápasů, kde bych byl vyloženě hrozný. Z toho mám asi největší radost, byl to pro letošek můj cíl.“

Společně se svými spoluhráči tak Adam Havlík nyní může pomýšlet na blížící se nadstavbovou část soutěže a boj o play-off. Po sérii porážek vrátilo mužstvu sebevědomí cenné vítězství nad silným Salzburgem, který před pár týdny dokázal dokonce zvítězit ve finálovém turnaji European Trophy, klání nejlepších evropských klubových celků. „Obecně se nám hraje lépe proti týmům jako je právě Salzburg, Linz nebo Klagenfurt. Nestojí na modré, nechtějí se jen srážet, ale hrají hokej,“ vysvětluje mladý střelec. „Nám se navíc podařil skvělý vstup do utkání. Z tlaku jsme dali dva góly, uklidnili se a celý zápas pak měli víceméně pod kontrolou.“