Taková chvíle může být jen jednou za život, užíval si zisk titulu kapitán Trojan

Rozhovory
ST 30. 3. 2011
<em>Znojmo</em> - MISTŘI! Slovo, které zní a ještě dlouho bude znít městem Znojmem. Když trenér Stloukal mluvil před sezónou o nejvyšších cílech se znojemskou juniorkou, mnohým cukaly koutky na tváři. Hráči s Orlem na prsou to však dokázali a ve středu večer rozstříleli svého soupeře z Karlových Varů 7:2. Hráči nevydrželi postávat na střídačce až do závěrečné sirény a na led naskákali už pár sekund před koncem zápasu. „Oslavy budou dlouhé. Taková chvíle nepřichází každou sezónu,“ řekl ihned po zdvihnutí poháru nad hlavu kapitán mistrů Jan Trojan.

Jak jsi viděl zápas, který vás dovedl k titulu, ze svého pohledu?
Dneska jsme hráli výborně. Soupeře jsme skoro k ničemu nepustili. Nastříleli jsme branky, takže jsme mohli být klidní. Přestali jsme hrát až ke konci. Polevili jsme, ale soupeř naštěstí nezabral a my jsme vedení udrželi.

Padlo nezvykle moc branek na finálovou sérii. Čím si to vysvětluješ?
To nevím. My se snažíme hrát útočný hokej. Navíc tady ve Znojmě nás podpořili vynikající fanoušci a hnali nás dopředu. I díky tomu nám to napadalo do branky.

Kapitán Jan Trojan s pohárem pro mistry ČR

Dneska přišlo hodně diváků. Jak se vám hrálo pod takovou kulisou?
Je výborné, že nás přišli podpořit. Moc si toho ceníme a děkujeme jim za podporu, kterou nám vytvářeli celý rok.

Jak se hrálo kapitánovi s mistry?
Bylo to fantastické. Měli jsme silnou partu kluků a podařilo se nám to dotáhnout tam, kam jsme chtěli, tedy až k titulu.

Kdyby vám někdo před sezónou řekl, že vyhrajete titul, věřili byste tomu?
Snažili jsme se tomu věřit od začátku sezóny a nakonec to přišlo. Dokázali jsme to!

Jak budou probíhat oslavy?
Oslavy budou určitě dlouhé. Začínáme hned teď po zápase a do kdy se protáhnou, to nikdo z nás netuší. Chceme si to užít. Taková chvíle nepřichází každou sezónu. Může to být jen jednou za život.

Bude asi těžké takový úspěch za rok obhájit.
Kluci určitě budou chtít uspět, ale já už musím věkově do mužů. Budu hráčům ale držet palce, aby to dokázali.