Václavu Benákovi se ve Znojmě líbí

Rozhovory
PÁ 16. 11. 2001
Jednou z nových tváří mezi Znojemskými Orly je <b>Václav Benák</b> - obránce, který do Znojma přišel z hostování v Písku. Zatím se zabydlel ve třetí obranné dvojici vedle Jiřího Heše.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Ve své dosavadní hokejové kariéře jste prošel několika hokejovými kluby. Kde se Vám nejvíce líbilo?
Asi na jihu Čech, v Českých Budějovicích a v Písku, bylo tam opravdu pěkně.

Mohl byste porovnat kluby, kterými jste prošel?
Jednoznačně nejlepší je Sparta po všech stránkách, pak Plzeň a nejhorší to bylo v Českých Budějovicích. Znojmo zatím srovnávat nemůžu, jsem tady teprve chvíli.

A líbí se Vám ve Znojmě?
Líbí, jsem tu spokojen. Je to velmi krásné město a kluci v týmu jsou dobří, je tu skvěla parta.

Jak jste vlastně přijal zprávu o stěhování z Písku do Znojma?
Byl jsem hodně překvapený a navíc jsem se to místo od plzeňského manažera dozvěděl od pana Dočekala tady ze Znojma. Ale byl jsem rád, byl jsem mile překvapený.

Předloni v Českých Budějovicích a letos v Plzni jste se nevešel do základního kádru mužstva. Nebojíte se, že se to stane i tady ve Znojmě?
Snad ne. Strach samozřejmě mám, ale budu se snažit a dělat vše proto, aby se to nestalo.

Jak je to s dojížděním?
O dojíždění nemůže být ani řeč, jsem ze Sokolova. Domů se dostanu tak na Vánoce, vlastně jen když bude delší volno. Tady bydlím v bytě, který jsem dostal od klubu.

Jaké jsou Vaše cíle pro letošní sezónu?
Uspět, aby se týmu dařilo.