První kolo soutěže soutěže o hodinky Certina

PO 29. 10. 2001
První kolo naší soutěže o hodinky přilákalo více než padesát soutěžících. Ne všichni však dokázali zodpovědět všechny otázky, zvláště ta třetí dělala mnohým překvapivě velké problémy. Podívejme se tedy, jak měly správné odpovědi vypadat.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 1.Přezdívka Doktor patří kterému hráči Orlů? - za 1 bod

Tady se mýlili jen dva z vás, jinak všichni správně uvedli, že "Doktor" se říká Jiřímu Hešovi.

2.Který z Orlů má odehráno nejvíce extraligových zápasů? - za 2 body

Tady byly nakonec dvě správné odpovědi. Nejprve měl prvenství jasné Karel Soudek, který odehrál k dnešnímu dni 641 extraligových zápasů. Poté, co se Orlem stal Petr Folta však o své prvenství přišel, jelikož folta má odehráno už více než 700 zápasů. Za správné budou považovány tedy obě odpovědi, Petra Foltu však tipoval jen jediný z vás. Deset dalších tipovalo nesprávně Oldrřicha Svobodu, Zbyňka Mařáka a další.

3.Oba současní brankáři Orlů chytali v počátcích své kariéry za jeden východčeský tým. Který? - za 3 body

Zdánlivě ne příliš těžká otázka zamotala hodně z vás hlavu. Ani ne dvacet tipů znělo správně, tj Hradec Králové, ostatní se vysloveně netrefovali. Pokud někdo uvedl Pardubice, dalo se to ještě snést, přece jen to jsou východní Čechy. Ale České Budějovice, Tábor nebo Litvínov, to nás v redakci opravdu pobavilo:). Zopakovat zemepis!:)