Orli odvrátili hrozbu baráže, výhra na Kladně jim přinesla jistotu

Zápas
ÚT 17. 3. 2009
<em>Kladno</em> - ZNOJEMŠTÍ ORLI už si můžou před posledními dvěma zápasy play out v klidu vydechnout. První dva body, které v letošní sezóně vezou z kladenského ledu, jim zajistily, že už nemohou klesnout na poslední příčku. K tomu jim dopomohla i prohra Mladé Boleslavi s Českými Budějovicemi. Po mdlém začátku se Znojmo dostalo do vedení ve druhé třetině brankou Svobody, který tečoval Bičánkovu střelu. Domácí sice srovnali a na počátku třetí dvacetiminutovky vlastním gólem Orlů vedli oni, ale rychlá odpověď Rýgla přinesla opět vyrovnaný stav, který vydržel až do zaznění sirény ukončující základní hrací dobu. V prodloužení využilo Znojmo, stejně jako při prvním gólu, přesilovku a znovu to byla Svobodova teč po Bičánkově střele, jenž putovala do kladenské brány a přinesla definitivní jistotu, že Orlům sezóna skončí v neděli 22. března.