Svoboda: Nechceme už rozdávat další body zadarmo

Aktuální zprávy
NE 25. 1. 2009
<em>Znojmo</em> - Nestává se často, aby hostující celek byl na znojemském ledě střelecky aktivnější. Sparta otestovala pozornost Jiřího Trvaje šestatřiceti střeleckými pokusy, body jí to však nepřineslo. Znojemský tým naopak po několika zápasech, v nichž drtivou převahu nedokázal brankově zúročit, zvítězil poměrně přesvědčivě. O střeleckou produktivitu se staraly sehrané dvojice hráčů. Tomáš Demel připravil dvě branky Jaroslavu Svobodovi, Jiří Dopita zase druhý a třetí gól pro Romana Erata. „Zápas se nám povedl,“ hodnotil utkání spokojený <b>Jaroslav Svoboda</b>.

Svoboda byl v utkání hodně vidět nejen kvůli svým přesným zásahům, ale i osobnímu trestu, který ve třetí třetině vyfasoval od hlavního rozhodčího Radka Husičky. V následujících minutách pak za stavu 4:1 sledoval marnou snahu Sparty o dobytí znojemské klece v přesilových hrách. „Bohužel, ta oslabení jsem sledoval jenom z trestné lavice, ale držel jsem klukům palce, ať to co nejlíp zvládnou. Dneska se nám zápas povedl, nastoupili jsme na ně od začátku aktivně a podařilo se nám to vyjádřit i gólově. Nesmí se nám už znovu stát to, co s Pardubicemi, kdy dostaneme gól a úplně se sesypeme,“ varuje Svoboda.

Obě branky vstřelil hráč se zkušenostmi z NHL z bezprostřední blízkosti po přihrávkách Tomáše Demela. „Podobné situace, ze kterých padly ty moje dva góly, zkoušíme na tréninku. Trénujeme pohyb za brankou, těsně před ní. V tomhle případě to byla rychlá střela z první, taková věc se hodně obtížně brání, především když to vyjde dobře.“

Při velké vyrovnanosti soutěže se pořadí mění každým kolem, momentálně Znojmo ztrácí na vytouženou desátou pozici šest bodů. Zároveň ale musí hledět i za sebe, posílená Mladá Boleslav udělá vše pro to, aby se z chvostu tabulky co nejdříve odlepila. „Díváme se na desáté místo, pořád ho máme v dohledu. Nesledujeme nějak přehnaně ostatní týmy, vyhrávat potřebujeme především my sami. Nebudeme a nechceme už hlavně rozdávat další body zadarmo,“ uzavřel hodnocení Jaroslav Svoboda.

foto
⇒  Roman Erat a jeho radost z gólu na 3:0, kterým vyhnal z branky Tomáše Pöpperleho

Fanoušci si už v posledních sezonách zvykli, že znojemský tým nepatří k těm střelecky nejúspěšnějším, přesto byl v dnešním utkání na spadnutí čistý hattrick. Velmi blízko k němu měl Roman Erat, na konci druhé třetiny ale v rychlém brejku nedokázal dorazit kotouč do odkryté branky. „Na hattrick jsem vůbec nemyslel,“ ujišťoval po utkání znojemský útočník. „Ceníme si především bodů. Docela jsme se báli o výsledek, protože ve Zlíně jsme podobný náskok prohospodařili. Důležitý byl gól na 4:1 od Jardy Svobody.“

Zatímco první Eratova branka přišla po tvrdé a přesně umístěné ráně, ta druhá přesilovková byla ze zdánlivě snadnější pozice mezi kruhy, dorážkou přes ležícího brankáře. „Jirka Dopita mě tam výborně našel, ale vůbec jsem to netrefil dobře,“ usmíval se Erat. „Jediné, co mi zbývalo, bylo vystřelit, tak jsem to zkusil a propadlo to tam. Štěstí! Ale jak jsem říkal, nezáleží na tom, že jsem dal dva góly, důležité jsou získané body.“