Pro nás je každé utkání důležité, přiznává Dopita

Aktuální zprávy
ST 9. 1. 2008
<em>Znojmo</em> - Zápasy Orlů s třineckými Oceláři bývají většinou hokejově pohledné, nejinak tomu bylo v úterý v Hostan aréně. Dvě třetiny bylo utkání vyrovnané a až v poslední části čtyřmi brankami dali Orli jasně najevo, kdo si připíše body na své konto. Do znojemského týmu se po týdnu vrátil <b>Jiří Dopita</b>, který si na Kladně poranil koleno. Na jeho výkonu to ale nebylo příliš znát, což ale popírá: „Nebylo to úplně optimální, tak jak jsem si představoval. Po tom týdnu, co jsem v podstatě nic nedělal, to ale nebylo tak nejhorší.“

Dopitovy problémy s koleny se vlečou již léta, podstoupil několik operací. Toto poranění se ale zdá lehčího rázu, což by jej nemuselo nějak výrazně limitovat ve výkonu. „Obavy o koleno nemám. Celý zápas byl celkem v klidu, nebylo tam moc osobních soubojů. Sice mě tam trošičku píchá, chrupavka ještě v pořádku není, ale důležité je, že mám vazy v pořádku. Že bych na to nějak myslel, to ne,“ prozrazuje. V prognózách je ale opatrný: „Chtěl jsem to teď ve dvou zápasech zkusit a pokud se to nějakým způsobem bude držet, že to nebude zlobit, nebude to otékat, tak to zvládnu. Pokud by to dělalo nějaké problémy, musel bych to řešit. Uvidíme.“

⇒ Jiří Dopita nastoupil po třízápasové pauze zaviněné zraněním kolene

Při hodnocení zápasu Dopita ocenil hru soupeře: „Pro Třinec ten výsledek byl dost krutý. Dvě třetiny hráli velmi slušně, v první měli dobrý přesilovky a to nás podržel Jirka Trvaj. Vlastně nás držel celý zápas. Myslím si, že výsledek neodpovídá hře. My jsme samozřejmě rádi, že to tak dopadlo.“ Připomněl rovněž klíčový okamžik utkání: „Lámalo se to za stavu 3:0. My už jsme to dohrávali v klidu a padly tam ještě tři góly. Do té doby to bylo ještě otevřené.“

Orli v tomto duelu nastříleli letos nejvíc branek, což ale Dopita nepovažuje za až tak důležité. „Je nám jedno, jestli vyhrajeme na jeden gól nebo na dva, vždycky hrajeme na vítězství,“ dodává. Letošní ročník extraligy je mimořádně vyrovnaný. Mezi pátým a jedenáctým celkem je rozdíl pouhých deset bodů a v podstatě se tabulka mění po každém odehraném kole. Poslední čtvrtina bude proto určitě velmi zajímavá a napínavá až do konce. Postoupit do play off chtějí všechny týmy, tak je sledovanost tabulky daleko vyšší. „Tabulku sleduje každý, ve tříbodovém systému, se to mění velice rychle. Markantní je to u Zlína nebo Kladna, které pár zápasů po sobě zabodovalo a dostalo se z úplného dna na pozici, kde můžou hrát o play off. Je to otázka tří zápasů, které vám vyjdou a jste úplně někde jinde,“ přiznává Dopita.

Body získané v zápasech se sousedy v tabulce jsou obzvlášť důležité. Je si toho vědom i Jiří Dopita: „S bezprostředním soupeřem jsou body samozřejmě o to víc cenné. V pátek máme Litvínov, pak Pardubice, což bude taky důležité. Pro nás je vlastně každé utkání důležité.“