Dopita zařídil všechny znojemské branky

Aktuální zprávy
NE 29. 1. 2006
Z n o j m o - Kdyby se v neděli večer na extraligový zápas Orlů s Litvínovem dostavil nějaký náhodný chodec, těžko by poznal, že spolu bojují dva týmy, které dělí v tabulce osm míst. Litvínov nebyl týmem, který by v utkání tahal za kratší konec. Je pravda, že Znojmo mělo puk více na hokejkách, ale nějak výraznou převahu si během zápasu nevytvořilo. Vůdčími postavami domácího týmu byli <b>Jiří Dopita</b>, který měl prsty ve všech brankách svého týmu a samozřejmě spolehlivý Jiří Trvaj v brance.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Na výkonu Orlů byla znát únava z předchozího utkání v Liberci, ale tentokrát zápas dovedli do vítězného konce. Znojemský centr Dopita komentoval výkon Znojma hlavně z pohledu blížících se vyřazovacích bojů: „Litvínov hraje v pohodě protože už nemá co ztratit. Měli jsme dost šancí a vítězství je pro nás hrozně důležitý, každý zisk bodů je důležitý. Hráli jsme druhý zápas ve dvou dnech a jsme rádi, že jsme to takhle zvládli. V Liberci jsme si za svůj výkon body taky zasloužili, ale nevyšlo to.“ Do extraligové přestávky zbývájí odehrát jestě tři kola, tlačenice na místa v osmičce je stále velká. „Na čtyři místa v play-off si dělá chutě pět mančaftů, takže to může být boj až do posledního zápasu. Příští týden nás ještě čekají tři důležitý zápasy a když se nám je podaří zvládnout, tak už by nám to mohlo hodně pomoct v boji o play-off. Musíme vyhrávat doma a potvrdit to dobrým výkonem i venku. Nekoukáme na to, z kterého místa budeme začínat v play-off, důležité je dostat se tam a pak se uvidí,“ dodává Dopita.

Stále dokola omílanou písničkou je slabá produktivita týmu. Přiznává ji i Dopita: „S tou se vlastně potýkáme celou sezónu. Třeba na Slavii nám tam padlo skoro všechno, takové zápasy se holt povedou. Přitom nehrajeme v útoku špatně, šancí máme ažaž, ale produktivita je špatná. Potřebujeme body, takže hrajeme pod tlakem.“ S úlevou a se smíchem se vrací ke svému gólu při litvínovské power play: „Jsem rád, že mi to tam padlo, i když jsem ho dával do prázdné brány. Mohl jsem dneska dát určitě tři góly, ale když netrefím bránu tak to je těžký. Ale z mého pohledu je úplně jedno kdo góly dává.“ Spoluhráči si ho taky dobírali, když přijel na střídačku: „Kluci mi říkalí, že jsem mu to šoupl pěkně mezi nohy, i když prý čekali blafák do bekhendu.“

Znojemský mančaft hraje už delší dobu pouze na tři pětky. Je to vinou úzkého kádru a zraněními, ale trenér Hořava odmítá připomínky na možnost větší únavy vytížených hráčů. „Prohrané zápasy nejsou vinou nedostatku kondice, ale většinou inkasujeme po chybách. Bylo by pro nás samozřejmě lepší, kdybychom měli čtvrtou lajnu, ale když ji nemáme, tak si na to nemůžeme stěžovat. V úterý o půlnoci končí možnost přestupů, tak znojemskému nanagementu zbývají pouhé dva dny na získání nějakých posil. Hořava je ale trochu skeptický: „Stále jednáme o nějakém doplnění, ale je to těžký. Za prvé je hráčů málo, navíc nejsme schopni konkurovat nabídkám, které dostávají hráči hlavně ze zahraničí. Na druhou stranu mančafty, které se do play-off nedostanou, nemohou půjčit pět šest hráčů, s čím by pak sezónu dohrávaly.“