Trvajova čtvrtá nula

Aktuální zprávy
NE 15. 1. 2006
Z n o j m o - Po skvělém výkonu a bravurním řešení zapeklitých situací si v zápase s Karlovými Vary připsal znojemský brankář <b>Jiří Trvaj</b> na své konto čtvrté utkání bez inkasovaného gólu. Zvláště ve druhé třetině musel sáhnout až na dno pokladnice svého umění a vytahovat zákroky, jimiž přiváděl ochozy k euforii a střelce soupeře k šílenství. Sám to ale s šibalským úsměvem komentuje: „Dnes hráli všichni kluci dobře dozadu, a tak se i mi dobře chytalo.“
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Perné chvíle uprostřed zápasu přineslo hlavně opakované vyloučení Orlů, které ubíralo sil. „Druhá třetina byla fyzicky náročná, byli jsme tam dost dlouho oslabení, ale ubránili jsme to a to bylo důležité,“ popisuje průběh kritické části zápasu Trvaj. Znojmu se v této části střetnutí nedařilo účinně narušit soupeřovu rozehrávku a Energetici se na dlouhé minuty usadili v útočném pásmu. „Když se nepodaří vyhodit puk, tak se kluci stálým dojížděním soupeře zataví a je to potom čím dál horší. Ale je dobře, že to takhle dopadlo,“ dodává vážně Trvaj. Hned ale vykouzlí odzbrojující usměv a dodává: „Když jsme dali třetí gól, tak jsem si říkal, že už je to dobrý, že už asi fakt vyhrajem.“

Dalším mužem na ledě, který na sebe upoutal pozornost, byl útočník Zdeněk Ondřej. Vstřelil dvě branky a byl na ledě cítit hlavně svým nasazením a důrazem. Celá třetí pětka odehrála další vydařené utkání. Neúnavný bojovník Plášek, dříč Haman a střelec Ondřej, to je pětka, která vnáší do hry vzruch a napětí. Sám Ondřej ale své zásluhy zlehčuje: „Zápas byl hlavně úspěšný pro nás jako tým, je úplně jedno, jestli jsem dal góly já a nebo někdo jinej. Hlavně, že jsme vyhráli a že se držíme stále v postupových vodách, což je důležité.“

Ondřej se v hodnocení duelu také vrací ke druhé třetině, kdy Orlům často teklo do bot: „To nás zatlačili, ale hráli většinou po rozích, žádnou střelou nás neohrozili. Je to akorát fyzicky náročné, když nás tam točí. Ono to asi vypadá hodně blbě, ale v podstatě jsme herně nepropadali, ale oni si taky nic vážnějšího nevytvořili. Hráči Varů jsou velcí a silní, proto nás to stojí hodně sil přetlačovat se s nimi u mantinelu a furt si musíme dávat bacha, abychom nefaulovali. Je jasný, že toho potom máme plný zuby a snažíme se aspoň vyhodit na zakázané uvolnění.“

Letošní ročník extraligy je termínově trochu zvláštní. Hraje se v neobvyklých dnech, několikazápasové šňůry střídají dlouhé přestávky. Pro hráče je těžké udržet se v zápasovém tempu a rytmu. Zdeněk Ondřej by také radši nastupoval v pravidelných hracích termínech: „Já radši hraju v určitém zápasovém tempu, jsem na to zvyklý. Je to lepší, než tady ty pauzy. Je to takový divný, ale letošní liga je taková a je to pro všechny stejný. Musíme se s tím vyrovnat, trénovat a na každý zápas se připravit.“ Znojemský brankář Jiří Trvaj to komentoval s nadsázkou a sebeironií: „Já to nesleduju. Řeknou mi, kdy je zápas, tak přijdu a chytám.“