Je to obrovská škoda

Aktuální zprávy
SO 13. 3. 2004
P r a h a - Jako na houpačce se vyvíjí série se Slavií. Jednou zvítězí ten podruhé onen. Přetahování ukončí v neděli sedmý zápas. Znojemští orli měli výhodu „mečbolu“, který ale promarnili. Již třetí utkání sledoval z místa mimo střídačku hlavní trenér Znojma <b>Pavel Pazourek</b>. S výkonem svých svěřenců nebyl spokojen: „Dá se říct, že jsme dneska utkání tady ani nehráli, v podstatě jsme ho odevzdali. Je to obrovská škoda, protože na Slavii je důležité dobře bránit, a to je vždycky venku jednodušší než doma. Dneska jsme jim v podstatě nabídli vyrovnání série.“
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Oproti předchozímu domácímu utkání, kdy bojoval celý tým, se tentokrát většině hráčů nedařilo. „Tým jako celek chválit nemůžu, vyzdvihl bych jen výkon Tomáše Duby, Janka Pardavého, Karla Soudka, Milana Tomana,“ konstatuje znojemský trenér. To, že nemůže být v těsném kontaktu s hráči mu vadí, ale tvrdí, že jeho přítomnost není rozhodující: „Nutí mě to seběhnout na střídačku, ale s tím se nedá bohužel nic dělat. Zápas je stejně více v moci hráčů a na střídačce už trenér opravdu té práce moc nemá. Hráči by měli být připraveni a do zápasu namotivováni už před příchodem na led, je to jejich povinnost. Teoreticky vzato by trenér už na střídačce ani nemusel být. Pro trenéra je to hlavně technická záležitost jako třeba hlídat střídání,“ dodává Pazourek.

Zápas se vyvíjel pro Orly nešťastně již od samého počátku, kdy následovalo jedno vyloučení za druhým, což se v závěru ukázalo jako rozhodující. Potvrzuje to i obránce Aleš Křetínský: „Celý vývoj utkání ovlivnil začátek, kdy jsme šli dvěma fauly do třech a z toho padl gól. Pak ještě jeden a s tím už se asi nic moc dělat nemohlo. Šli jsme do zápasu s tím, abychom vydrželi co nejdýl nerozhodně, což se nám opravdu nepodařilo. Pak už byl soupeř na koni vlastně po celý zbytek zápasu.“ Prohrané utkání stojí hodně sil, ale to si znojemský zadák nepřipouští a věří, že do posledního utkání série se Slavií nastoupí v pohodě: „Sil je dost, jde jen o to se rychle otřepat a znovu bojovat. V neděli do toho zase půjdeme naplno, i když jsme doufali, že už budeme mít volno. Nějaký šrámy máme, uvidíme, jak se z toho kluci dostanou a doufám, že budeme na neděli všichni připraveni.“

Po čtvrté brance šel střídat znojemský gólmani Tomáš Duba, který ale za obdržené góly nenesl odpovědnost. Za něj nastoupil Robert Slávik a stejně tak do utkání zasáhli i úplně všichni náhradníci. Orli už nemysleli na zvrat v utkání, ale spíš šetřili síly na sedmý duel. Klíčový okamžik nepovedeného zápasu viděl druhý znojemský brankář také v úvodu utkání: „Zápas se nám už od začátku nepovedl a taky nás dost brzo začali rozhodčí vylučovat,“ potvrzuje slova svého spoluhráče Křetínského a dodává: „Od momentu, kdy jsme inkasovali ve třech, dostal zápas takový směr, jaký jsme všichni viděli. Od stavu 3:0 bylo už prakticky po zápase, protože v play-off se to už těžko otáčí. Přišel jsem do branky za stavu 4:0, a to už opravdu o nic nešlo, i když v hokeji se může stát cokoli. Už jsme v podstatě odpočívali, zahráli si úplně všichni, šetřili jsme trochu síly na neděli, kdy se definitivně rozhodne.“