Musíme je přejet hlava nehlava

Aktuální zprávy
ČT 4. 3. 2004
Z n o j m o - Druhé čtvrtfinálové utkání se Slavií bylo daleko tvrdší než předcházející a soupeři se do sebe pustili opravdu ostře. Rozhodčí nechali hru plynout bez přerušování, i když mnoho zákroků na obou stranách bylo na hranici pravidel a v normálních zápasech by byly dávno odpískány. Orli se s takovou hrou evidentně vyrovnávali hůř než jejich soupeř a nebyli schopni oplácet stejnou měrou. „Asi jsme moc měkký, necháme se od nich mlátit a asi jsme to trochu psychicky neunesli. Když jsme prohrávali 1:2, dostali jsme se do křeče, pak už to bylo špatný a navíc jsme nedali vyložený šance,“ hledá příčiny porážky obránce <b>Václav Benák</b>.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Tíha zodpovědnosti za výsledek ležela, tak jako celou sezónu, na první pětce. Ostatní se k nim zatím nepřidali. Problém, proč zbytek týmu není schopen podpořit produktivitu prvního útoku, vidí Benák, který nastupuje za třetí útočnou formací, v hlavách hráčů: „První pětka hraje v podstatě v laufu, ti si pořád hrajou to svoje. Zbylé dvě pětky se trošku psychicky trápí, hlavně protože nedokážou vstřelit gól.“ Věří však v obrat k lepšímu: „Myslím si, že na Slavii se nám to už povede a hned to bude o něčem jiným. Aspoň tím tak první pětce pomůžeme. Jestli je pánbů aspoň trochu sportovní a dneska to viděl, tak je musíme přejet hlava nehlava! To, co tady dneska předvedli, to se jen tak nevidí.“ Následují dva dny volna, ve kterých si mohou hráči odpočinout, zregenerovat síly a pak je čeká cesta na dva zápasy v Praze. Obnovit bude třeba podle Benáka především psychiku hráčů: „Teď nám zbývá hlavně vypucovat hlavy, zabrat jako parta a nenechat se mlátit jako dneska.“

Jediným úspěšným střelcem v zápase byl centr první řady Igor Rataj, který potvrzuje Benákova slova o tom, že druhý gól Slavie byl pro Znojmo ránou do vazu. „Ten druhý gól jsme opravdu neměli dostat. Třetí třetinu jsem je měli, a když jsme dostali ten druhý gól, tak už jsme nevěděli co… Pak jsme dostali v power-play třetí. Co na to říct? Pevně věřím, že kdybychom nedostali ten blbý druhý gól, jsem přesvědčen, že by to dopadlo jinak, protože jsme měli šance a gól tam mohl každou chvíli padnout. Bohužel nepadl, ale dali oni. Měli víc štěstí,“suše konstatuje Rataj a potvrzuje, že vyrovnané zápasy play-off mnohdy rozhoduje opravdu více štěstí. Základ úspěchu v dalších zápasech vidí jednoduše: „Musíme hlavně hrát velmi dobře v obraně. A když bude dobrá obrana, věřím, že nějaké ty góly dáme.“

Zápas měl nepříjemnou dohru deset vteřin před koncem, kdy emoce diváků vyprovokoval úplně zbytečný faul Kuntoše na M. Procházku. Na led začaly lítat z hlediště odpadky a jedna plastová láhev trefila do hlavy vedoucího mužstva Slavie Petra Březinu. Tím emoce vzrostly ještě více a došlo i na mnoho slovních výměn názorů mezi diváky a slávistickou střídačkou, kterou korunoval nepublikovatelným výrazem divoký slávistický útočník Marek Ivan, jenž neváhal hrubě urazit i invalidní dítě na vozíku. Znojemský klub hodlá podat na chování hráče stížnost, zároveň také uvažuje o lepším zabezpeční střídaček, aby se podobná situace nemohla opakovat.