Krásný hokej s potrestanými chybami

Aktuální zprávy
ÚT 27. 1. 2004
Z n o j m o - Orli sice prohráli s lídrem tabulky, ale k vidění byl velmi pohledný hokej s mnoha brankami a útočnými kombinacemi na obou stranách. Pardubice ukázaly, proč vedou tabulku, když čtyřikrát dokázaly dotáhnout jednogólový náskok Znojma a v poslední třetině se jim třemi brankami do znojemské sítě podařilo ovládnout led a zaslouženě vyhrát. Ze začátku zápasu nejvíce potrápil vedoucí celek tabulky dvěma brankami <b>Karel Plášek</b>, který v minulosti oblékal dres právě pardubického týmu. „Dvě třetiny to šlo a drželi jsme s nimi krok. Pak jsme úplně přestali bránit a hrát, bruslit. Ve třetí třetině jsme dostali tři rychlý góly. Tím to začalo a Pardubice si to začaly hlídat a uhrály si to,“ hodnotí znojemský útočník utkání.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Téměř celý zápas bylo Znojmo více než rovnocenným soupeřem, ale doplatilo na několik hrubých chyb v obraně. „Pardubice jsou velice kvalitní mančaft, ale v prvních dvou třetinách jsme ukázali, že dokážeme hrát slušný zápas s každým,“ tvrdí Plášek. Zklamání z výkonu Orlů si ale nebere: „Nezbývá než to rychle hodit za hlavu a jdeme na další zápas.“

Zápas byl pohledný, musel se líbit všem. „Postavení Pardubic a Znojma v tabulce ukázal i průběh dnešního zápasu, jen jsme si dnes nezasloužili takový debakl. Každopádně to byl zápas, jaký se hraje v play-off,“ svěřuje se hbité znojemské křídlo. V poslední době se stávalo, že fanoušci, hned v úvodu zápasu po prvních neproměněných šancích nebo nevyužité přesilovce, nespokojeně pískali. To se v zápase s Pardubicemi nestalo ani jednou, i když brankový příděl na straně Znojma narůstal. „Taky dnes po dlouhé době fanoušci nepískali, i když jsme prohráli takovým rozdílem. Dík za to, že u nás viděli tu snahu, bojovnost, že to ocenili, že jsme nic nepodcenili, že jsme do toho dali srdíčko,“ je vděčný za podporu díváků nejen Plášek, ale svůj obdiv vyjádřil i trenér hostů Říha: „Obě dvě mužstva vyznávají technický hokej, byla spousta šancí, spousta nádherných akcí a vynikající kulisa.“

Že by Orlům ke konci zápasu ubývaly síly? Vždyť hrají již devátý zápas na tři pětky. To však Plášek vyvrací: „Nevěřím tomu, že nám dneska došly síly, jsme natrénovaní dost. Každý zápas jdeme na doraz, nechceme a nemůžeme nic vypustit. Navíc nám zbývá uhrát dva zápasy a pak bude dlouhá pauza, kdy můžeme spočnout.“ A v odhodlání rvát se o špici tabulky i v příštím zápase stále věří: „Na Slavii nejedeme prohrát, Hronkovi určitě nějaký gól dáme.“

Trochu kuriozní, trochu šťastný gól vstřelil v zápase obránce David Havíř. Dostal se do skvělé střelecké příležitosti v levém kruhu. Mířil výborně mezi pravé rameno brankáře Svobody a růžek jeho branky. Puk pardubický brankář stačil ramenem tečovat, svezl se mu po rameni a betonu těsně k tyči, odkud ho dojíždějící Havíř, číhající na dorážku, procpal do branky. „Byl to hodně vyrovnaný zápas, pak nám to tam ve třetí třetině napadalo… A prohráli jsme. Určitě to bylo trochu o štěstí, ale Pardubice jsou jasně nejlepší mančaft tady v republice,“ uznává kvalitu soupeře zkušený zadák. Lituje neproměněných šancí, které mohly zápas nasměrovat k jimému výsledku: „V poslední třetině jsme jeli dvakrát sami na branku, nedali jsme. A oni nám, dá se říct, z takových nešťastných pozic dali góly. Spoustu gólů jsme dostali střelou zpoza beka a to se těžko chytá. Měli jsme šance, nedali jsme je, pak se vyhrát nedá.“