V zápase s Kladnem rozhodla druhá pětka

Aktuální zprávy
NE 4. 1. 2004
Z n o j m o - Dárek v podobě zisku tří bodů, nadělili Orli v předvečer oslav padesátých narozenin svému trenérovi Milanu Skrbkovi. Měrou nejvyšší se o to zasloužil druhý útok, který vstřelil všechny branky Znojma v utkání. Sestavu paradoxně utvořila marodka, která se rozrostla až v den utkání. Ke dlouhodobě nemocnému Marešovi se přidal s teplotou i Ludvík, na bolavá třísla si stěžoval před zápasem Procházka. Trenéři se proto rozhodli nastoupit do zápasu jen se třemi pětkami, kdy ve druhé formaci nahradil zraněného Procházku <b>Miroslav Barus</b>. Ten hýřil silami a mladistvým elánem a byl po zásluze vyhlášen hvězdou utkání.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku „V přestávce se dobře potrénovalo, takže sil je plno,“ pochvaluje si zkušený hráč Orlů. A to, že měla v duelu s Kladnem otěže v rukou zrovna druhá útočná řada, komentuje skromně, jak už je jeho zvykem: „Složení útoku je dobré, hraje tam výborně i Milan Procházka. Je úplně jedno, jestli jsem tam já nebo Špáca. Sedí nám to všem.“ Nad dalším zápasem nepřemýšlí: „Co bude dál, se uvidí. Až se uzdraví Milan nebo David Ludvík, uvidíme.“

Na ledě byl v mnoha šancích vidět i znojemský odchovanec Tomáš Hradecký. Objevil se na ledě vlastně neočekávaně. Nahradil nemocné nebo zraněné spoluhráče a zápřah hry na tři pětky mu evidentně seděl: „O tom, že budu dnes hrát, jsem se dozvěděl až ráno. Milan Procházka má problémy s třísly a David Ludvík náhle onemocněl, takže to bylo dost narychlo a jsem rád, že jsem se vešel do sestavy po dlouhé době, a že jsem si poprvé v sezóně mohl zahrát na tři pětky a dostal jsem větší prostor. Snad to bylo na mé hře trochu vidět, jen je škoda, že jsem nedal gól,“ a pokračuje: „Je na mně přece jenom vidět, že hraju málo a že nejsem vyhranej. Zkrátka nemám ty zkušenosti ze zápasů a tréninky mi ty zápasy nenahradí.“