Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

15.12.Dorostenci si poradili s UTE BudapešťZNO - UTB 6:2, 20.kolo | LuPStarší dorostenci Orlů zvládli úspěšně dvojici domácích zápasů s Zell am See a UTM Budapešť. V obou zápasech si postupně vybudovali vedení, které navyšovali a náskok relativně v pohodě udržovali až do konce utkání.
14.12.Orli dětem: získejte speciální černé dresy a přispějte na dobrou věc!Lukáš PeroutkaOrli Znojmo nastoupí v úterním utkání proti Klagenfurtu ve speciální černé variantě dresů. Tuto limitovanou edici nelze koupit, fanoušci ale dresy mohou vydražit v online aukci hned po zápase, a získat tak last-minute vánoční dárek. Výtěžek aukce poputuje Dětskému centru ve Znojmě.
14.12.Druhé vítězství v řadě? V cestě stojí GrazVIL - ZNO 2:3, 27.kolo | Petra MatůšováZnojemští hokejisté vyhlíží další velmi důležité utkání se soupeřem, jenž figuruje v soutěžní tabulce jen o příčku výše. Přijďte podpořit Orly v náročné cestě za tolik potřebným vítězstvím. Páteční zápas startuje v 18:30.
13.12.Moc mi to tady vyhovuje, užívá si důvěru trenérů Erik NěmecLukáš CahaJe druhým nejproduktivnějším hráčem týmů, vstřelil deset branek a na jedenáct asistoval, patří ke střelecky nejaktivnějším Orlům a nedávno podepsal ve Znojmě smlouvu pro další sezónu. Řeč je o třiadvacetiletém útočníku Eriku Němcovi.
10.12.Orli po parádním výkonu vezou z Villachu tři bodyVIL - ZNO 2:3, 27.kolo | Jakub PrchalOrli se ujali vedení už na začátku zápasu a postupně jej navyšovali. Domácí hokejisté se sice snažili a v závěru sahali po vyrovnání, Marek Schwarz ve znojemské bráně však další gól ve své síti nepřipustil. Znojemští tak vezou z Korutan cenné body proti tabulkově blízkému soupeři.
9.12.Salzburgu stačilo využít naše chyby, hledá důvody prohry Tomáš PlíhalZNO - SAL 3:4, 26.kolo | Jakub PrchalTomáš Plíhal čekal na první gólový zásah dlouhých devatenáct utkání. Proti Salzburgu se sice dočkal, na výhru však jeho branka nestačila. "Soupeři stačilo využít naše chyby, my se na góly hrozně nadřeme," hodnotí v rozhovoru.
9.12.Přímý souboj tabulkových sousedů ve VillachuVIL - ZNO 2:3, 27.kolo | Lukáš PeroutkaVelmi důležitý souboj čeká znojemské hokejisty v neděli. Míří na led Villachu, tedy tabulkového souseda a týmu, s kterým se jim v poslední době velmi daří. Utkání startuje v 17:30.
8.12.Orli nad býky třikrát vedli, nakonec berou jen bodZNO - SAL 3:4, 26.kolo | Petr Frömel, Tomáš TeplýPo úvodní třetině mohli být domácí spokojenější, do kabin odcházeli s jednobrankovým náskokem. V té druhé se však dokázal prosadit i Salzburg a po čtyřiceti minutách o vítězi jasno nebylo. Ani závěrečná část rozhodnutí nepřinesla, znovu se tak muselo ve Znojmě prodlužovat a tentokrát se z bonusového bodu radoval soupeř.
7.12.Mládež Orlů spolupracuje se společností DataLifeKlubNovou formu spolupráce navázal klub HC Orli Znojmo-mládež s finančně-poradenskou společností DataLife a.s. Díky vzniku programu pro kvalitní zajištění sportovců tak současně vzniká nová forma finanční podpory mládežnického hokeje.
7.12.Ring volný! Orli vyzývají k odvetě býkyZNO - SAL 3:4, 26.kolo | Petra MatůšováPotřetí během pouhých čtrnácti dnů se znojemští hokejisté opět postaví býkům ze Salzburgu. Po dvojici venkovních zápasů se ale tentokrát rozezvučí mantinely na jihu Moravy. Domácí mají soupeři co vracet. Budou v odplatě úspěšní? Hráči vyjedou na led v pátek v 18:30.
6.12.Program skoro jako v NHL, bilancuje Schwarz. Raději ale bude hrát, než trénovatJakub PrchalMarek Schwarz se zařadil k důležitým článkům znojemské sestavy a v letošní sezóně je neotřesitelnou jedničkou Orlů. Nyní jej čeká náročný prosincový program, během něhož jeho tým odehraje devět utkání v rozmezí devatenácti dnů.
3.12.Orli přišli o body v Dornbirnu v samotném závěruDOR - ZNO 4:2, 24.kolo | Lukáš PeroutkaZnojmo sehrálo na ledě Dornbirnu vyrovnaný duel, ve kterém zásluhou Berouna a Bartoše dvakrát vyrovnalo náskok soupeře, ovšem nakonec body nebere. Rozhodlo o tom pětiminutové vyloučení v závěru třetí třetiny, v němž domácí vstřelili rozhodující branku.
2.12.Orli na domácí půdě rozdrtili InnsbruckZNO - INS 8:1, 24.kolo | Nikola KatolickáOrli zaslouženě vyhráli domácí zápas proti Innsbrucku, ve kterém byli již od začátku jasně lepším týmem. Znojmo svého dnešního soupeře porazilo jasně i na střely 46:26.
2.12.Ze Salzburgu až ke švýcarským hranicím. Dalším hostitelem Orlů je DornbirnDOR - ZNO 4:2, 24.kolo | Lukáš CahaNeuplyne ani čtyřiadvacet hodin od těžkého zápasu v Salzburgu a Orli už znovu nastoupí na led, aby bojovali o důležité body do ligové tabulky, tentokrát na půdě rakouského Dornbirnu. Úvodní buly bude vhozeno v neděli v 17:30.
2.12.Salzburg rozhodl o svém vítězství již v první třetiněSAL - ZNO 4:1, 25.kolo | Lukáš Caha, Petra MatůšováZnojemští hokejisté nedokázali Salzburgu oplatit porážku z minulého týdne a město skladatele Mozarta opouštějí bez bodového zisku. Jedinou trefu Orlů zaznamenal na začátku třetí třetiny obránce Jakub Stehlík.
1.12.Junioři podlehli HokiKlubu v prodlouženíZNO - KHM 5:6, 7.kolo | LuPOrlí juniorka v dalším ze série domácích utkání tentokrát podlehla HokiKlubu z Budapešti v prodloužení. Orli rychle vedli 3:1, ale soupeř otočil skóre a Znojmo muselo dotahovat. I díky pěti bodům hostujícího Szücse nakonec bonusový bod za výhru v prodloužení berou hosté.
1.12.Prodlouženo! Úderná útočná letka podepsala nové smlouvyLukáš PeroutkaVedení Orlů hlásí podpisy nových smluv hned se čtyřmi hráči stávajícího kádru. Svůj kontrakt na jihu Moravy prodloužila útočná letka Erik Němec, Petr Mrázek a Radim Matuš, s nimi také obránce Rostislav Šnajnar.
1.12.Hokej místo vážné hudby! Orli letí po týdnu znovu za MozartemSAL - ZNO 4:1, 25.kolo | TtMinulý týden v pátek Orli dlouho vzdorovali ambicióznímu Red Bullu, na body to však nestačilo. Nyní mají šanci na reparát! Netradičně v sobotu se představí na ledě Salzburgu a pokusí se urvat tři body pro sebe. Utkání začíná v 19:15.
30.11.Železný muž Lattner: Když to jen trochu jde, chci hrátLukáš Peroutka, Foto: Libor DuchoňHodně nestandardní byl nedělní zápas proti Innsbrucku pro Jana Lattnera. Znojemský odchovanec nastoupil se speciální náplastí na levém oku a ochranným košíkem na helmě. To vše kvůli řezné ráně bruslí, která jen těsně minula oko.
28.11.V divoké přestřelce udolali Orli svého soupeře z LinzeZNO - LIN 7:6, 10.kolo | Nikola KatolickáPo první třetině, ve které byli lepším týmem hosté, odcházeli Orli do kabin za stavu 0:3, a nevypadalo to tak pro domácí dobře. Ve druhé třetině však Orli svůj výkon zvedli a vsítili soupeřovi čtyři branky. Ve třetí třetině si připsal hattrick Lukáš Změškal. Hosté se sice ještě snažili vyrovnat, čas jim to však již nedovolil.
27.11.Petr Mrázek: Byli jsme lepším týmem, dva body jsou ztrátaZNO - INS 6:5, 23.kolo | Jakub PrchalPetr Mrázek zažívá povedené období. Nedělní duel proti Innsbrucku ovládl třemi kanadskými body a velkou měrou se tak postaral o třetí domácí výhru v řadě. V rozhovoru hodnotí zápas, ale také mluví o souhře se svými spoluhráči.
26.11.Orli v gólové přestřelce přetlačili InnsbruckZNO - INS 6:5, 23.kolo | Vojta Pojer, Petra MatůšováPo velmi divoké první třetině, ve které padlo sedm gólů, se zápas přeci jen uklidnil. Hosté dokázali pětkrát vyrovnat náskok Orlů, naposledy tři minuty před koncem. Divácky atraktivní hokej dovedl oba týmy až k samostatným nájezdům, ve kterých díky Němcovi zvítězil domácí tým.
25.11.Orli se v domácím duelu popasují s InnsbruckemZNO - INS 6:5, 23.kolo | Petra MatůšováPřesně po třech týdnech se na znojemském ledě opět představí Žraloci z Innsbrucku. Fanoušci mají jistě v paměti předchozí zápas obou týmu a výhru Orlů, kterou v prodloužení zařídil David Bartoš. Podaří se domácím opět bodovat? Nedělní utkání startuje v 17:30.
24.11.Orli býkům vzdorovali, na body však nedosáhliSAL - ZNO 5:2, 22.kolo | Jakub Prchal, Lukáš CahaSalzburg se dostal do vedení již po sedmdesáti sekundách hry. Orli sice ještě na první trefu dokázali reagovat, ve druhé a třetí třetině ale domácí postupně navyšovali své vedení až na konečných 5:2. Třemi kanadskými body se blýsknul Julien Brouillette.
24.11.Junioři podlehli Salzburgu a utrpěli druhou porážku ve dvou dnechZNO - SAL 2:5, 20.kolo | Nikola KatolickáByli to sice znojemští junioři, kteří ve dvanácté minutě otevřeli skóre. Hosté však vzápětí dorovnali a ve druhé třetině si začali budovat náskok, na který Orli nestačili. Domácí tak Salzburgu podlehli 2:5, přestože vyslali na bránu o sedmnáct střel více než hosté.
23.11.Orli odlétají do Salzburgu vyzvat býkyVojta PojerPo povedeném domácím představení odehraje Znojmo další zápas EBEL venku proti Salzburgu. Naposledy vyhráli Orli venkovní zápas 12.10., bude to proti silnému soupeři stačit?
23.11.Junioři podlehli Fehréváru a opustili tak první místo skupinyZNO - FEH 2:6, 19.kolo | Nikola KatolickáPřestože do poslední třetiny nastupovali oba týmy za vyrovnaného stavu, povedlo se třetí třetinu naprosto ovládnout maďarskému celku, který v poslední části hry vsítil Znojmu čtyři branky, a tak si zajistil výhru, která Znojmo sesadila z prvního místa skupiny B.
22.11.Přijel, viděl, dvěma body rozhodl. Ani jsem se nestačil rozkoukat, přiznává Michal PlutnarZNO - VIL 3:1, 21.kolo | Jakub PrchalDebut jako hrom! Obránce Michal Plutnar ještě v neděli nevěděl, v jakém dresu bude hrát, už v úterý ale dvěma kanadskými body rozhodl duel proti Villachu. „Seběhlo se to rychle. Včera jsem přijel a dnes už jsem hrál. Ani jsem se nestihl rozkoukat,“ vypráví v rozhovoru.
22.11.Fanoušci rozhodli: noví maskoti se jmenují Orlík a ZnojmíkLukáš PeroutkaMaskoti Orlů už mají svá nová jména. V úterním utkání proti Villachu se poprvé představili s jmenovkami "Orlík" a "Znojmík", o čemž v hlasování na webu hcorli.cz rozhodli samotní fanoušci.
21.11.Do služeb Orlů se hlásí obránce Michal PlutnarLukáš Caha, Foto: Jiří PrincNa více než dvouměsíční výpomoc přichází na jih Moravy třiadvacetiletý obránce Michal Plutnar, který naposledy hájil barvy Liberce. Klub tak reaguje na dlouhodobější zranění Antonína Bořuty. Do juniorky Bílých Tygrů naopak míří Tomáš Hanousek.